Bilans otwarcia - data "Dochody od dnia"

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Wieslaw3
Posty: 9
Rejestracja: pn, 11 grudnia 2017 7:17
Lokalizacja: Kalisz

Bilans otwarcia - data "Dochody od dnia"

Post autor: Wieslaw3 » czw, 14 grudnia 2017 22:53

Jaką datę wpisać w bilansie otwarcia jeśli zatrudnienie nastąpiło od 4 grudnia (czyli nie od początku miesiąca). Dodam, że poprzedni pracodawca wypłacił za te 3 dni grudnia.
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekL » pn, 18 grudnia 2017 13:50

W tym wypadku mogę podpowiedzieć, ponieważ nie wiem jakiego dnia nastąpił przepływ pieniądza: w oknie bilansu otwarcia mamy okienko "Dochody do dnia" gdzie zaznaczamy 3 grudnia. Data ta będzie wtedy interpretowana jako ostatni dzień naliczenia wynagrodzenia u poprzedniego pracodawcy. Natomiast u Państwa datą zatrudnienia jest 4 grudnia - w takim wypadku między zatrudnieniami nie będzie żadnej przerwy.

EDIT: Mam jeszcze pytanie po co jest tworzony bilans otwarcia? Bo poprzedni pracodawca również będzie wysyłał pracownikowi PIT-11, więc byłyby tu powtórzone kwoty wypłat z roku podatkowego.
Natomiast podczas wprowadzania bilansu otwarcia zachęcam się do zapoznania z instrukcją, gdzie wszystko jest przystępnie opisane.
ODPOWIEDZ