brak wydruku ewidencja przychodów dla zwolnionych z VAT

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
ika
Posty: 2
Rejestracja: sob, 13 stycznia 2018 15:27

brak wydruku ewidencja przychodów dla zwolnionych z VAT

Post autor: ika » sob, 13 stycznia 2018 15:37

Podatnicy nie rozliczający się z podatku VAT, nie prowadzą rejestrów sprzedaży ani zakupu VAT. Zobowiązani są do ustalenia ewentualnego przekroczenia limitu zwolnienia podmiotowego w ewidencji przychodów ze sprzedaży. Czy można jednak utworzyć taki wydruk? Nie podoba mi się otrzymywanie jakiejkolwiek odpowiedzi z serwisu i zaznaczanie, że rezultatu: sprawa załatwiona. Nie jest załatwiona, ponieważ uznanie podatników zwolnionych z VAT zer względu na obroty do 200 tys zł. i każdorazowy wybór stawki VAT zw w celu wydruku rejestru VAT nie odpowiada prawdzie i zajmuje za dużo czasu.
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Post autor: Fal@ » pn, 15 stycznia 2018 11:48

też przydałoby mi się zestawienie w celu ustalenia ewentualnego przekroczenia limitu zwolnienia podmiotowego w ewidencji przychodów ze sprzedaży.( Zwolnienie podatników zwolnionych z VAT ze względu na obroty do 200 tys zł)

Dotychczas w celu szybkiej weryfikacji korzystałam z wydruku z listy z R2faktury.
R2faktury=> wydruki=> wydruk listy
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » czw, 18 stycznia 2018 8:20

Można spróbować stworzyć własne zestawienie na podstawie np. Pozycji księgi w menu Ustawienia - Definicje zestawień.

Można również wykorzystać któreś z narzędzi służące dodatkowej ewidencji - np. Kontrakty (wybierane przy pozycjach księgowanych dokumentów) a następnie skorzystać z zestawienia dostępnego w Raporty - Kontrakty - Szczegóły.

O kontraktach więcej w instrukcji obsługi dostępnej w programie pod F1.
ODPOWIEDZ