zajęcie komornicze w ekwiwalentu

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
asli
Posty: 10
Rejestracja: czw, 13 lipca 2017 8:34

zajęcie komornicze w ekwiwalentu

Post autor: asli » pn, 15 stycznia 2018 14:20

Witam,

proszę o pomoc. Pracownik otrzymał w styczniu wynagrodzenie miniamalne za grudzień (wolne od potrąceń). Dodatkowo w styczniu wypłacam ekwiwalent za urlop wypoczynkowy. Wprowadziłam na pracowniku potrącenie komornicze, ale nie zaciąga mi tego na listę z ekwiwalentem. Proszę o podpowiedź co robię źle i jak to ustawić żeby zadziałało. W definicjach list płac ekwiwalentu za urlop mam zaznaczone potrącenie komornicze.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: zajęcie komornicze w ekwiwalentu

Post autor: NA » pn, 15 stycznia 2018 16:02

asli pisze:Witam,

proszę o pomoc. Pracownik otrzymał w styczniu wynagrodzenie miniamalne za grudzień (wolne od potrąceń). Dodatkowo w styczniu wypłacam ekwiwalent za urlop wypoczynkowy. Wprowadziłam na pracowniku potrącenie komornicze, ale nie zaciąga mi tego na listę z ekwiwalentem. Proszę o podpowiedź co robię źle i jak to ustawić żeby zadziałało. W definicjach list płac ekwiwalentu za urlop mam zaznaczone potrącenie komornicze.
Jeśli wprowadzono do ewidencji z dzwonkiem, to na liście musi się znajdować pole o nazwie "potrącenie komornicze". Czy data "od" "do" wprowadzonego potrącenia komorniczego zawiera okres wynagrodzeń tej listy płac?
asli
Posty: 10
Rejestracja: czw, 13 lipca 2017 8:34

potrącenie

Post autor: asli » wt, 16 stycznia 2018 7:31

Wszystko było tak ustawione, ale nie zaciągało tego na listę. Dopiero jak zaznaczyłam "alimenty" to potrąciło dokładnie tą kwotę co wpisałam. Nie jest to jednak potrącenie alimentacyjne, ale najważniejsze, że na liście jest potrącenie, a przelewy do komorników i tak robimy ręcznie. Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: potrącenie

Post autor: NA » wt, 16 stycznia 2018 8:36

asli pisze:Wszystko było tak ustawione, ale nie zaciągało tego na listę. Dopiero jak zaznaczyłam "alimenty" to potrąciło dokładnie tą kwotę co wpisałam. Nie jest to jednak potrącenie alimentacyjne, ale najważniejsze, że na liście jest potrącenie, a przelewy do komorników i tak robimy ręcznie. Dziękuję za pomoc.
No to wygląda na to, że program nie widział wynagrodzenia minimalnego. Proszę sprawdzić czy parametry naliczania są poprawnie pobrane na okres wypłaty listy płac. Jeśli zaznaczamy rodzaj "alimenty", to program potrąca wówczas nie zostawiając minimalnego chronionego od potrąceń wynagrodzenia (zgodnie z przepisami).
ODPOWIEDZ