E-deklaracje (usuwanie testowej wysyłki)

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Jamboo
Posty: 5
Rejestracja: czw, 01 lutego 2018 13:28

E-deklaracje (usuwanie testowej wysyłki)

Post autor: Jamboo » czw, 01 lutego 2018 13:32

Witam serdecznie.

Korzystając z e-deklaracji miałem uruchomiony tryb diagnostyczny.
W momencie wysyłania e-deklaracji, pojawił się komunikat, że jest to tylko wysyła testowa (czy jakoś tak).

Zrobiłem nową e-deklaracje, wyłączyłem tryb diagnostyczny i wysłałem dokument raz jeszcze, ale...

...ale na liście e-deklaracji cały czas wisi mi ten poprzedni (tzn. ta wysyłka testowa). Czy można to jakoś usunąć, żeby nie było bałaganu?.

Niestety jak próbowałem usunąć to w typowy sposób, to pojawił się komunikat, że nie można usuwać wysłanych dokumentów...
mh

Post autor: mh » pt, 02 lutego 2018 11:44

Dzień dobry

nie mamy możliwości usunięcia wysłanej e-Deklaracji. Proszę spróbować ustawić filtr w oknie Dziennik poprzez opcję właściwości, lub klikniecie LMP w nazwę kolumny po której chcemy ograniczyć widok.
Przypominamy również, że po zaznaczeniu opcji tryb diagnostyczny e-Deklaracja wysyłana jest na bramkę testową Ministerstwa Finansów.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: E-deklaracje (usuwanie testowej wysyłki)

Post autor: NA » pt, 02 lutego 2018 12:24

Jamboo pisze:Witam serdecznie.

Korzystając z e-deklaracji miałem uruchomiony tryb diagnostyczny.
W momencie wysyłania e-deklaracji, pojawił się komunikat, że jest to tylko wysyła testowa (czy jakoś tak).

Zrobiłem nową e-deklaracje, wyłączyłem tryb diagnostyczny i wysłałem dokument raz jeszcze, ale...

...ale na liście e-deklaracji cały czas wisi mi ten poprzedni (tzn. ta wysyłka testowa). Czy można to jakoś usunąć, żeby nie było bałaganu?.

Niestety jak próbowałem usunąć to w typowy sposób, to pojawił się komunikat, że nie można usuwać wysłanych dokumentów...
Wygląda na to, że ten dokument testowy został również wysłany do MF, a wysłanych nie można usuwać z dziennika.
Jamboo
Posty: 5
Rejestracja: czw, 01 lutego 2018 13:28

Post autor: Jamboo » pt, 02 lutego 2018 12:27

A czy to, że został wysłany na bramkę testową MF, a później wysłałem normalną korektę (już z wyłączonym trybem diagnostycznym) może stanowić jakiś problem?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » pt, 02 lutego 2018 12:55

Jamboo pisze:A czy to, że został wysłany na bramkę testową MF, a później wysłałem normalną korektę (już z wyłączonym trybem diagnostycznym) może stanowić jakiś problem?
Jeśli wcześniej wysłano na bramkę testową tę e-deklarację, to nie jest ona de facto przez Ministerstwo Finansów przetwarzana i nie należy dla niej robić korekty, tylko wysłać w normalnym trybie zwykłą e-deklarację. Korekta jedynie w przypadku, gdyby wcześniej e-deklaracja była wysłana normalnie i przyjęta przez MF (otrzymane UPO w trybie normalnym, a nie z bramki testowej) i zawierałaby coś nieprawidłowego w danych. Jeśli w normalnym trybie wysłano e-deklarację zaznaczając, że to korekta, to proszę się dowiedzieć na infolinii e-deklaracji MF czy taka korekta będzie uznana za normalną e-deklarację czy nie (skoro jest korektą do czegoś co do MF nie dotarło do normalnego przetwarzania lecz na bramkę testową).
ODPOWIEDZ