Problem z definicją zestawień

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
ski.jacek
Posty: 20
Rejestracja: pn, 14 listopada 2016 22:40

Problem z definicją zestawień

Post autor: ski.jacek » sob, 17 lutego 2018 19:01

Prowadzę firmę na pełnej księgowości. Stosuje zarówno koszty typu "4" jak i "5". Niestety w związku z tym pojawiło się kilka problemów:

1) Przy obliczaniu dochodu nie ujmuje mi kosztów ogólnego zarządu i kosztów sprzedaży. Tych kosztów nie przenosi się na "7-emki", więc jak mogę uwzględnić je w zestawianiu "obliczanie dochodu". Są to koszty, które bezpośrednio odnosi się na wynik. R2FK chyba o tym zapomniał, albo ja nie wiem jak to ustawić.

2) Nie mogę wybrać wariantu kalkulacyjnego RZiS, mimo, że prawo daje podatnikowi takie prawo. Wariant kalkulacyjny mogę wybrać TYLKO I WYŁĄCZNIE gdybym księgował koszty tylko w grupie "5". ABSURD!!! Mogę bez problemu zdefiniować sobie wariant kalkulacyjny z kosztów które mam, ale wydrukować go w żaden sposób nie mogę. Kolejny ABSURD.
Jak mogę klientowi, który życzy sobie obie wersje RZiS je wydrukować. Jak wspomniałem obie wersje raportu mam zdefiniowane.

Proszę o pomoc.
AndrzejN
Posty: 21
Rejestracja: czw, 14 września 2017 21:59

Post autor: AndrzejN » pn, 19 lutego 2018 18:50

Też mam ten problem do rozwiązania. Z tego co się nauczyłem z instrukcji można zdefiniować dowolne zestawienie bilansu i RZiS, nawet po kilka. Wymaga to trochę pracy na początku i pewnego doświadczenia, którego mi brakuje.
Może ktoś ze starszych kolegów może posłużyć radami?
ODPOWIEDZ