ZASIŁEK CHOROBOWY

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
KAROLINA FISAHN
Posty: 110
Rejestracja: śr, 17 sierpnia 2016 9:59

ZASIŁEK CHOROBOWY

Post autor: KAROLINA FISAHN » pn, 21 maja 2018 12:09

Dzień dobry,
mam kłopot polegający na tym że:
pracownik ma 60 lat. Zachorował i jest to zwolnienie długotrwałe 6 miesięcy. Pomiędzy 15-33 dniem pracownik przebywał w szpitalu i program naliczył zasiłek 80%. Kolejno pomiędzy 40-42 oraz 50-56 dniem pracownik również przebywał w szpitalu. Przy nanoszeniu zwolnienia lekarskiego została zaznaczona opcja "chorobowe szpital", natomiast program naliczył pracownikowi zasiłek w wysokości 80%. Dlaczego? Jak sprawdziłam dopiero po sumie 33 dni chorobowego szpital program naliczył zasiłek w wysokości 70%. Dlaczego? I jak w takiej sytuacji wykonać korektę zwolnienia lekarskiego?
Alicja
Posty: 4
Rejestracja: wt, 22 maja 2018 13:44

Post autor: Alicja » wt, 22 maja 2018 14:19

Dla pracownika, który ukończył 50 lat (co najmniej w roku poprzedzającym niezdolność do pracy), zasiłek chorobowy za okres pobytu w szpitalu przypadający od 15. do 33. dnia choroby w roku kalendarzowym wynosi 80% podstawy wymiaru.
Dopiero od 34 dnia choroby za pobyt w szpitalu zasiłek wynosi 70% podstawy wymiaru.
100% zasiłku za pobyt w szpitalu w przypadku wypadku w drodze do pracy lub z pracy ,dla dawców komórek, tkanek i narządów i kobiet w ciąży .
Awatar użytkownika
michalS
 
Posty: 127
Rejestracja: śr, 05 lipca 2017 8:03
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: michalS » śr, 23 maja 2018 12:22

Proszę o kontakt tel. z serwisem w tej sprawie.
KAROLINA FISAHN
Posty: 110
Rejestracja: śr, 17 sierpnia 2016 9:59

Post autor: KAROLINA FISAHN » pt, 25 maja 2018 10:53

Alicja pisze:Dla pracownika, który ukończył 50 lat (co najmniej w roku poprzedzającym niezdolność do pracy), zasiłek chorobowy za okres pobytu w szpitalu przypadający od 15. do 33. dnia choroby w roku kalendarzowym wynosi 80% podstawy wymiaru.
Dopiero od 34 dnia choroby za pobyt w szpitalu zasiłek wynosi 70% podstawy wymiaru.
100% zasiłku za pobyt w szpitalu w przypadku wypadku w drodze do pracy lub z pracy ,dla dawców komórek, tkanek i narządów i kobiet w ciąży .
Pani Alicjo bardzo dziękuję za odpowiedź, myślę jednak że nie przeczytała Pani dokładnie jaki jest problem. Nie chodzi o wysokość zasiłku chorobowego między 15-33 dnie, ale po 33 dni chorobowego, gdzie zasiłek szpitalny wynosi 70%, i pomimo rejestracji i zaznaczenia tej opcji program nalicza 80%. 70% zasiłku zostało naliczone dopiero kiedy suma dni SZPITALNYCH przekroczyła 33 dni. A to jest nieprawidłowe i jest to błąd oprogramowania. Czy nikt inny nie spotkał się z tym problemem.

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Nie wiem jak mam wykonać korektę.
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » pn, 28 maja 2018 15:46

W programie jest dostępna opcja zmiany rodzaju chorobowego którą widzimy w menu dostępnym pod prawym klawiszem myszy. Można też zastosować procedurę opisaną pod F1 w oknie karta zasiłkowa w temacie Korekta w karcie zasiłkowej III. Zmiana rodzaju chorobowego.
KAROLINA FISAHN
Posty: 110
Rejestracja: śr, 17 sierpnia 2016 9:59

Post autor: KAROLINA FISAHN » pn, 25 czerwca 2018 9:20

Dzień dobry, Panie Tomaszu po wykonaniu instrukcji zgodnie z pomocą F1 korektę udało się zrobić. Niestety pojawił się inny problem w związku z tym. Program dni zwolnień które były korygowane zaliczył podwójnie do sumy 182 dni zasiłkowych. Co mam teraz zrobić ponieważ program wcześniej kończy zwolnienie niż mija rzeczywiste 182 zasiłkowe?
Karolina Fisahn
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekL » śr, 27 czerwca 2018 8:17

Dzień dobry

W takim wypadku powinna Pani anulować konkretne zwolnienia. Jeśli to nie pomoże niestety będziemy musieli przeanalizować bazę danych aby sprawdzić jak to u Pani wygląda.

Pozdrawiam
KAROLINA FISAHN
Posty: 110
Rejestracja: śr, 17 sierpnia 2016 9:59

Post autor: KAROLINA FISAHN » pn, 02 lipca 2018 15:01

dzień dobry, Panie Tomaszu,
mamy czerwiec pracownik cały czas przebywa na zwolnieniu lekarskim. Aby anulować te zwolnienia muszę cofnąć się do marca. Ponieważ odhaczam wszystkie zwolnienia od ostatniego aż do okresu kiedy była pierwsza korekta. Jedak po anulowaniu tego błędnego zwolnienia nie mogę ponownie aktywować zwolnień, które nastąpiły po tym zwolnieniu. Podświetlają się na szaro i nie mogę odanulować ich. Jaki jest na to sposób?
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekL » wt, 03 lipca 2018 11:42

Tego się obawiałem, bo zwolnienia można odhaczyć też w konkretnej kolejności. Może jeszcze Pani spróbować pozaznaczać odpowiednie opcje w zakładce Wypłata zasiłku w konkretnym zwolnieniu (ich opis jest w pomocy), ale jeśli to nie pomoże, będę musiał poprosić o kontakt z serwisem. Bez wglądu jak to u Pani wygląda ciężko coś jeszcze stwierdzić.
ODPOWIEDZ