Błąd przy generowaniu JPK Faktury

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
Nina
Posty: 2
Rejestracja: wt, 31 lipca 2018 11:49

Błąd przy generowaniu JPK Faktury

Post autor: Nina » czw, 13 września 2018 13:07

Witam!

tak jak w temacie, nie mogę wygenerować pliku JPK który wysyłam do księgowej bo wyskakuje mi błąd tak jak w załączniku
Obrazek
the generals shel silverstein

Program obsługuje 2 firmy, ale problem z błędem występuje tylko w jednej z nich.

Co robić?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ul
 
Posty: 89
Rejestracja: pt, 09 marca 2018 10:12
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Ul » pt, 14 września 2018 13:30

Do rozpoznania problemu przyda nam się program do przeglądania plików w formacie .xml (np. darmowy NotePad++). Następnie otwieramy plik JPK w takim programie i sprawdzamy, na czym polega niezgodność w linii wskazanej w komunikacie (możemy porównać ją z liniami powyżej/poniżej, aby ocenić czym się różnią):

-wygląd wskazanej linii nr 1309 w pliku JPK wygląda następująco:
<P_8A><P_8A>

-przykładowe linie powyżej/poniżej, o podanym parametrze P_8A wyglądają natomiast tak:

<P_8A>szt<P_8A>

Wywnioskować można z tego, że parametr P_8A dotyczy jednostki miary dla wybranego asortymentu na dokumencie - błąd w linii nr 1309 natomiast polega na tym, że we wskazanej linii brak jakiejkolwiek wartości.
Nina
Posty: 2
Rejestracja: wt, 31 lipca 2018 11:49

Post autor: Nina » wt, 18 września 2018 14:37

Dzięki wielkie za pomoc ;)
ODPOWIEDZ