Szkolenie wstępne i szkolenie stanowiskowe BHP

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Szkolenie wstępne i szkolenie stanowiskowe BHP

Post autor: Fal@ » pn, 20 kwietnia 2009 14:40

Witam
w programie brakuje mi wydruku
KARTA SZKOLENIA WSTĘPNEGO W DZIEDZINIE BHP W PRACY
instruktaż ogólny i stanowiskowy z podaniem ilości godzin szkolenia

(wzór ministerstwa)

szkolenia udziela pracodawca, korzystam więc z druku dostępnego w formacie pdf i drukuję go osobno

Szkolenie BHP uwzględnione w programie przeprowadza BHP-owiec

Czy jest możliwość dodania KARTY i automatycznego podstawiania pracownika do programu?
Awatar użytkownika
Mariusz
 
Posty: 85
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 13:19
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Mariusz » wt, 21 kwietnia 2009 11:16

A ja taki wydruk mam... :D

...bo zrobiłem sobie makietę :wink:
______________________________
F1 bywa pomocne.
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Post autor: Fal@ » wt, 21 kwietnia 2009 11:45

wiem- to te znaczki, znaczniki i nawiasy- niestety czarna magia ( i dużo tego, już próbowałam) :cry:

Jak masz- to może się podziel :D
ładnie proszę :D
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Post autor: Fal@ » śr, 22 kwietnia 2009 18:59

Mariusz, może udostępnił byś plik w notatniku do skopiowania, to podeślę na PW mój e-mail
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Post autor: Fal@ » wt, 12 stycznia 2010 10:58

Wersja 3.21 ma już wydruk karty BHP, brawo dla informatyków, w miarę możliwości proszę pomyśleć jeszcze o drugiej stronie z ilością godzin szkolenia i będzie super (miałam kiedyś wydruki tylko pierwszej strony i BHP-owiec kazał wszędzie dodrukować :))

Jeszcze problemik z datą: instruktaż ogólny trwa 3 godz.,a inst. stanowiskowy trwa 8 godz. więc nie ma możliwości przeprowadzić je w ciągu jednego dnia- stanowiskowy powinien być przeprowadzony w dniach (pierwszy i drugi, bo nie można pracownika dopuścić do pracy bez szkol. BHP)
Pozdrawiam Fal@
takhaill659
Posty: 1
Rejestracja: pt, 06 marca 2015 11:56

Post autor: takhaill659 » pt, 06 marca 2015 11:58

Ja robiłem szkolenie BHP w firmie *** i dostałem komplet dokumentów. Najlepiej zrobić szkolenie na własną rękę i nie mieć potem problemów, braków etc.
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Post autor: Fal@ » śr, 06 maja 2015 13:04

piszemy o dwóch różnych szkoleniach :)

firma zewnętrzna również przeprowadza u nas szkolenie pracowników raz na 3 lata,
oraz szkolenie dla pracodawcy ważne 5 lat.
Na podstawie tego zaświadczenia pracodawca przeprowadza szkolenie wstępne i stanowiskowe nowego pracownika po zatrudnieniu i do tego szkolenia używamy pomocnych wydruków z programu R2Płatnik.
Pozdrawiam Fal@
resttart0
Posty: 2
Rejestracja: śr, 13 maja 2015 14:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: resttart0 » śr, 13 maja 2015 14:52

A czy te szkolanie mogą być ważne i respektowane w innych instytucjach?
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Post autor: Fal@ » czw, 04 czerwca 2015 20:52

artykuł ze strony podatki:

http://www.podatki.biz/artykuly/kto-mus ... kulu=27918
Kto musi przejść szkolenie bhp?

Czy każdy pracownik przed przystąpieniem do pracy musi odbyć szkolenie bhp?

Przepisy rozdziału VIII Kodeksu pracy, a szczególności art. 2373 oraz wydanego na podstawie delegacji art. 2375 rozporządzenia Ministra Gospodarki i pracy z 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. 2004, Nr 180 poz. 1860 z późn. zm.) stanowią, iż pracodawca nie może dopuścić pracownika do pracy, do której wykonywania nie posiada on wymaganych kwalifikacji lub potrzebnych umiejętności, a także dostatecznej znajomości przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Pracodawca zobowiązany jest nie tylko zapewnić przeszkolenie wstępne pracownika w zakresie bhp przed dopuszczeniem pracownika do pracy, ale również prowadzić okresowe szkolenia w tym zakresie.

Od tej ogólnej zasady istnieje jeden wyjątek – mianowicie szkolenie pracownika przed dopuszczeniem do pracy nie jest wymagane w przypadku, gdy podejmuje on pracę na tym samym stanowisku, które już zajmował u danego pracodawcy bezpośrednio przed nawiązaniem z tym pracodawcą kolejnej umowy o pracę.

Ponadto pracodawca jest obowiązany:

zaznajamiać pracowników z przepisami i zasadami bhp dotyczącymi wykonywanych przez nich prac oraz
wydawać szczegółowe instrukcje i wskazówki dotyczące bhp na poszczególnych stanowiskach pracy.

Pracownik ma obowiązek potwierdzić na piśmie zapoznanie się z przepisami bhp.
Problematykę szkoleń, w szczególności ich zakresu reguluje wspomniane rozporządzenie.

www.pip.gov.pl
szkolenia pracodawcy stosujemy zaraz po zatrudnieniu, BHP- owiec szkoli kilku nowych pracowników oraz tych którym się kończy szkolenie raz do roku. Kilka lat temu, podczas kontroli PIP, kontroler nie miał zastrzeżeń do tego rozwiązania.

:)
hossa
Posty: 2
Rejestracja: wt, 29 września 2015 12:44

Post autor: hossa » wt, 29 września 2015 20:01

A czy ktoś z Was brał udział we wstępnym szkoleniu BHP?
Ostatnio zmieniony śr, 06 czerwca 2018 10:51 przez hossa, łącznie zmieniany 1 raz.
guska1107
Posty: 2
Rejestracja: czw, 07 lipca 2016 12:29

Post autor: guska1107 » czw, 07 lipca 2016 12:35

wedlug mnie kursy sa zawsze potrzebnbe. jezeli nawet trzeba niektore odnawiac to i tak zawsze zostaja i moga okazac sie przydatne
DawidPotul
Posty: 7
Rejestracja: pt, 08 lipca 2016 7:04

Post autor: DawidPotul » pt, 09 grudnia 2016 9:55

Dokładnie, ewidencja szkoleń bhp jest bardzo przejrzysta. W sumie można wpisać resztę w uwagach.
honda11
Posty: 1
Rejestracja: czw, 23 lutego 2017 21:25

Szkolenie BHP

Post autor: honda11 » ndz, 26 marca 2017 11:59

Szkolenie BHP wstępne przeprowadza się zgodnie z zasadami określonymi w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Potwierdzeniem odbycia wstępnego szkolenia BHP jest wystawiona karta szkolenia wstępnego BHP.
serwus
Posty: 1
Rejestracja: śr, 08 listopada 2017 10:10

Post autor: serwus » śr, 08 listopada 2017 10:12

Szkolenia BHP są nie zbędne w każdej firmie. Dodał bym tez ergonomię pracy, każdy pracownik powinien wiedzieć, znać podstawy.
Patryk Kuliński
Posty: 1
Rejestracja: pn, 01 stycznia 2018 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szkolenia BHP

Post autor: Patryk Kuliński » pn, 01 stycznia 2018 21:22

Szkolenie wstępne ogólne przeprowadza BHPowiec a instruktaż stanowiskowy bezpośredni przełożony pracownika. Nie ma możliwości aby się np. zamienili lub zrobili je a siebie - tak mówi rozporządzenie w sprawie szkoleń BHP.
ODPOWIEDZ