Różne składniki wynagrodzeń

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
krygor
Posty: 6
Rejestracja: czw, 28 stycznia 2010 2:17

Różne składniki wynagrodzeń

Post autor: krygor » czw, 28 stycznia 2010 2:30

Dopiero zaczynam przygodę z programem R2płatnik.
Mam wpisanych 4 pracowników i tworzę listę płac. Na wynagrodzenia różnych pracowników składają się inne wartości:
Pracownik 1:
płaca zasadnicza, dod. stażowy, składka PZU, dod. wiejski, dod. funkcyjny
Pracownik 2:
płaca zasadnicza, dod. stażowy, składka PZU, dod. wiejski
Pracownik 3:
płaca zasadnicza, dod. stażowy, składka PZU, dod. wiejski
Pracownik 4:
płaca zasadnicza, dod. stażowy, dod. funkcyjny.
W składnikach wynagrodzeń zdefiniowałem sobie wzór na wyliczanie dodatku wiejskiego, ale na liście naliczany jest on dla wszystkich pracowników. Jeśli ręcznie pozmieniam pozycje listy to wszystko jest OK, ale nie o to chodzi. Jak skonfigurować składniki wynagrodzeń aby na przykład dla pracownika 4. nie naliczał się dodatek wiejski?
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » czw, 28 stycznia 2010 9:07

to zależy jak masz zdefiniowany wiejski ...czy to jest % czy kwota . bo jeżeli % to zobacz definicje premii procentowej ..gdzie wpisujesz procent pracownikowi i komu się ją wpisze temu wylicza ....jeżeli to ma być kwota to zasada jest podobna jak powyżej czyli tylko wpisane kwoty pojawiają się na listach .... ale coś czuje że trochę nakombinowałeś ze swoimi składnikami ...w takiej sytuacji zostaje Ci kontakt z serwisem ...
powodzenia ....
ps. powiem Ci z doświadczenia że jeżeli się zaczyna prace z programem i nie miało się doświadczenia z podobnymi aplikacjami ,, to taki grzebanie może przynieść opłakane skutki ...więc wiesz tak trochę mierz siły na zamiary
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze kadrowo-płacowym.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
krygor
Posty: 6
Rejestracja: czw, 28 stycznia 2010 2:17

Post autor: krygor » czw, 28 stycznia 2010 9:47

komu się ją wpisze temu wylicza
Mógłbyś coś więcej na ten temat napisać ? Gdzie to zrobić ?

-----
Nie chodzi mi o wartość tego dodatku bo ta liczy się poprawnie (więc raczej nigdzie nic nie namieszałem):

Obrazek

Dodałem ten dodatek na listę płac:

Obrazek

Zdefiniowałem różne angaże dla pracowników, dla jednego z dodatkiem, dla drugiego bez i przypisałem im te angaże w 'aktualnym zatrudnieniu'
Obrazek Obrazek

Jak tworzę listę i klikam "przelicz wszystkich" to dodatek wiejski liczy się dla każdego.

Obrazek
Obrazek

Mogę zrobić korektę i ręcznie zmienić na 0, ale nie chcę. Chcę klikać tylko "przelicz wszystkich" i ewentualnie ręcznie zmienić zasadniczą.
Moje pytanie brzmi właśnie: jak zrobić, żeby któryś z pracowników nie miał dodatku wiejskiego ?
Podejrzewam, że ten program to potrafi i to drobna zmiana, ale nie wiem gdzie tego szukać.
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » pt, 29 stycznia 2010 8:33

dość ciekawa definicja tego dodatku... dla programu znaczy tyle że ma wypłacić każdemu pracownikowi wprowadzonemy na list płac ,(dodatek wiejski) ...a jak byś zaglądnął do definicji składnika ..premia regul.% zas. tak jak Cię prosiłem...... to byś zobaczył drobną różnicę ..myśle że dasz sobie rade
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze kadrowo-płacowym.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
krygor
Posty: 6
Rejestracja: czw, 28 stycznia 2010 2:17

Post autor: krygor » pt, 29 stycznia 2010 18:07

Dzięki za zainteresowanie ale i tak jest to dla mnie niejasne.
Zajrzałem do definicji, jest taka:

Obrazek

w moim przypadku wartością zadaną tego dodatku będzie
angz(płaca zasadnicza)*0.1 a żeby pojawiła się nie dla każdego w polu nominalna ma być angz(dodatek wiejski)
tak to rozumiem, ale nalicza i tak osobie która nie ma tego dodatku w angażu :|
W podręczniku też niezbyt jasno to tłumaczą.
ODPOWIEDZ