usuniecie informacji o licencji z faktury

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
ph
Posty: 1
Rejestracja: ndz, 30 maja 2010 20:10

usuniecie informacji o licencji z faktury

Post autor: ph » ndz, 30 maja 2010 20:16

Witam,
czy mozna usunac z makiety informacje drukujace sie na gorze i dole kartek, tzn.

[nazwa firmy] strona 1/1
(tresc faktury)
Druk: R2faktury 6.06, www.reset2.pl Nr seryjny:


(kolorem czerwonym - tresc wydruku do usuniecia).
Zdaje sie, ze nie ma mozliwosci edycji tego w Makietach.

Bede wdzieczny za pomoc.
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 344
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » pn, 31 maja 2010 9:24

Nie ma możliwości usunięcia wskazanego fragmentu, tym bardziej, że on potwierdza legalność posiadanego oprogramowania, a zatem powinien znajdować się na każdym wydruku.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
Ivan32
Posty: 1
Rejestracja: śr, 09 marca 2016 19:37

Dane o licencji w stopce

Post autor: Ivan32 » śr, 09 marca 2016 19:44

Witam,

Co do legalności to się zgadzam powinien być nr licencji i mogą być dane wydawcy czy autora programu. Jednakże użytkuję Reset2 od 2 lat i nie miałem zastrzeżeń. Od zeszłego roku dokupiłem licencję na 3 firmy. Problem w tym, że wystawiając fakturę z firmy 2 na dole w stopce przy licencji drukują mi się dane firmy 1. Chyba to jakieś nieporozumienie. Jeżeli tak to działa to wielkim nieporozumieniem jest sprzedaż oprogramowania dla więcej niż jednej firmy. Trochę to dziwnie wygląda dla klienta odbierającego fakturę z firmy 2 i widzi dane firmy 1. Naprawdę wtedy myśli, że firma 2 jest legalnym posiadaczem licencji. Gratuluję pomysłowości.
Awatar użytkownika
Elzbam
 
Posty: 141
Rejestracja: pn, 15 lipca 2013 11:17
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Elzbam » pt, 11 marca 2016 15:12

Wg naszych założeń w stopce dokumentu drukuje się zawsze informacja o właścicielu licencji.
diaa_
Posty: 1
Rejestracja: pn, 09 maja 2016 22:18

Post autor: diaa_ » pn, 09 maja 2016 22:23

Zgadzam się z ph. Skoro oferujecie sprzedaż dla więcej niż 1 firmy to powinna być opcja zmiany tego opisu. Dlatego przerzuciłam się na subiekta (mimo,że jest dużo droższy!) i nie muszę się już martwić. Nasze faktury wyglądają dokładnie tak jak chcemy:)
gutek90
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 31 lipca 2016 17:24
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: gutek90 » ndz, 31 lipca 2016 17:27

Mnie to tak bardzo nie przeszkadza, chociaz fajnie by bylo jakby mozna bylo usunąć. Ale tragedii nie ma - kto na to zwraca uwagę? Chyba żaden klient :)
rontil
Posty: 1
Rejestracja: wt, 30 sierpnia 2016 10:17

Post autor: rontil » wt, 30 sierpnia 2016 10:21

@gutek
A no właśnie byś się zdziwił, ale klienci zwracają uwagę na takie rzeczy, albo tylko mi się tak trafiło, że zwrócił uwagę. :P
cienkusz
Posty: 3
Rejestracja: wt, 30 sierpnia 2016 16:26
Kontakt:

Post autor: cienkusz » wt, 30 sierpnia 2016 16:33

Również miałem podobne pytania - o co chodzi z tą licencją na fakturze. Nie jest to problemem, lecz w innych programach księgowych nie ma takich zapisków.
canedor
Posty: 1
Rejestracja: śr, 07 września 2016 10:45
Lokalizacja: księgowa Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: canedor » śr, 07 września 2016 10:49

Usunąć się da, tylko czy można? W sensie. czy ten podpis jest konieczny.?
kaczor
Posty: 1
Rejestracja: sob, 17 września 2016 17:25

Post autor: kaczor » sob, 17 września 2016 17:30

Generalnie ja też wolałbym usunąć taki zapis. Dlaczego za każdym razem mamy reklamować ten produkt? Legalność licencji można przedstawić w jakiś inny sposób.
Karokina47
Posty: 1
Rejestracja: czw, 10 listopada 2016 10:54

Post autor: Karokina47 » czw, 10 listopada 2016 11:01

Jest możliwość usunięcia tego, ale to zalicza się do przestępstwa bo prawnie takich rzeczy nie można robić. Takie rzeczy są zakazane nie tylko w Polsce ale w całej Europie, to nazywa się oszustwo i tyle.
USER123
Posty: 1
Rejestracja: śr, 14 grudnia 2016 16:43

Post autor: USER123 » śr, 14 grudnia 2016 17:23

Inez pisze:Nie ma możliwości usunięcia wskazanego fragmentu, tym bardziej, że on potwierdza legalność posiadanego oprogramowania, a zatem powinien znajdować się na każdym wydruku.
Co ma licencja danej firmy do rzeczy w przypadku posiadania takiej licencji dla kilku niepowiązanych firm?

Dlaczego odbiorca danej faktury ma widzieć że licencja przynależy do innej firmy?

Co w przypadku jeżeli u danego odbiorcy faktur firma licencjobiorcy i firmy wystawiającej dokument nie powinny występować razem?

Konkurencja R2 może sobie pozwolić na usunięcie takiego zapisu, prawo obowiązuje to samo, legalność potwierdza dokument zakupu oprogramowania, a nie jakiś wydrukowany fragment, więc o co chodzi?
haron
Posty: 1
Rejestracja: wt, 20 grudnia 2016 9:58
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: haron » wt, 20 grudnia 2016 10:05

Najzupełniej w świecie chodzi tez pewnie o dodatkową reklamę oprogramowania. To chyba nic złego? Używałam niejednokrotnie ich oprogramowania do faktur pracując jeszcze jako księgowa Jelenia Góra i nigdy nie miałam sytuacji, by komuś to przeszkadzało :D
Barbara
Posty: 1
Rejestracja: ndz, 12 lutego 2017 12:21

Post autor: Barbara » ndz, 12 lutego 2017 12:36

"Jest możliwość usunięcia tego, ale to zalicza się do przestępstwa bo prawnie takich rzeczy nie można robić. Takie rzeczy są zakazane nie tylko w Polsce ale w całej Europie, to nazywa się oszustwo i tyle."


Mam pytanie jak to usunąć ???? Podajcie ścieżkę
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pn, 13 lutego 2017 10:26

Nie ma możliwości usunięcia tej informacji.
ODPOWIEDZ