|
Odtwarzanie danych (Zbiory - Narzędzia - Odtwarzanie danych z archiwum) jest czynnością odwrotną do archiwizacji, pozwala wykorzystać zarchiwizowane wcześniej dane.
Przy odtwarzaniu danych, podobnie jak przy archiwizacji, określamy:
Plik archiwum - gdzie znajduję się plik zawierający archiwum danych (np. A:\RPlatnik.spq, C:\RPlatnik.spq)
Informacje - po określeniu pliku archiwalnego pojawiają się podstawowe informacje dotyczące archiwum, w szczególności data archiwizacji i licencja programu, w którym je wykonano
UWAGA. Należy zwrócić uwagę na informację Dane z serwera, gdyż nie da się odtworzyć archiwizacji na niższym rodzaju serwera SQL.
Zawartość archiwum - jakie dane z istniejących w archiwum chcemy odtworzyć:
Dane ogólne - globalne dane programu, czyli użytkownicy, firmy, właściciele firm, wspólne biblioteki, definicje itp.
Dane firmy (1),Dane firmy (2)... - dane wybranych (lub wszystkich) firm obsługiwanych
w programie (lista pracowników, listy płac, ewidencja przelewów, lokalne biblioteki itp.)
UWAGA 1. Jeśli program jest wykorzystywany do obsługi wielu firm, pomocne mogą się okazać przyciski Zaznacz wszystko i Odznacz wszystko.
UWAGA 2. Nawet jeśli odtworzymy dane jednej firmy, to wraz z danymi ogólnymi odtworzy się lista wszystkich firm oraz właścicieli z wszystkich firm.
Opis - uwagi zapisane w trakcie archiwizacji
Hasło - jeśli w trakcie archiwizacji podano hasło musimy podać takie same hasło
UWAGA! Odtwarzanie pozwala na odtworzenie stanu danych z momentu archiwizacji. Po odtworzeniu bieżące dane giną bezpowrotnie, dlatego funkcji tej należy używać tylko po awarii i w ostateczności, gdy inne sposoby naprawy danych (serwis) nie dają rezultatu.
Jeśli funkcja odtwarzania danych nie jest dostępna, oznacza to, że serwer SQL zainstalowany jest na innym komputerze niż właściwy program. W takim przypadku należy w menu głównym wybrać Ustawienia - Środowisko i na zakładce Zaawansowane właściwie określić parametry w sekcji Archiwum (patrz Parametryzacja systemu - Środowisko).