Import kart pracy

Miesięczne rozliczenie pracy

Po wyeksportowaniu godzin pracy wprowadzanych w oddzielnej bazie w oddziale, możemy zaimportować do miesięcznych kart pracy. Umożliwia to funkcja importu kart pracy, którą wywołujemy z menu głównego Zbiory - Import danych - Import kart pracy.

Podajemy Plik źródłowy z danymi do importu, może to być plik tekstowy (txt), plik z arkusza Excel (xls) lub plik z arkusza Excel 2007 (xlsx).

Wpisując okres Od daty, Do daty, za jaki chcemy importować dane mamy pewność, że nie zaimportują się karty pracy wykraczające poza ten okres, nawet wtedy, jeśli takie dane istnieją w pliku importowym.

Opcje:

Jeśli chcemy aby import odbył się do zupełnie pustych kart pracy, należy wcześniej wykonać Kasuj karty pracy (PPM w oknie z pracownikami)

Podobnie jak przy eksporcie ustawiamy na zakładce Ustawienia czy dany plik zawiera rekordy o stałej czy zmiennej długości. Dla rekordów o zmiennej długości ustawiamy dodatkowo Znak rozdzielający pola w rekordzie oraz Znak ograniczający pola. Dodatkowo możemy dopasować układ daty do formatu występującego w pliku importowym.

Poszczególne pola rekordu oraz długość składników w przypadku rekordów o stałej długości ustalamy na zakładce Zaawansowane. Wymagane jest, żeby plik importowy zawierał przynajmniej jedno pole identyfikujące pracownika. Z pól identyfikujących do wyboru mamy do wyboru:

Również musi występować pole Data określające konkretny dzień. W przypadku zaznaczenia pola Kod nieobecności możemy zaimportować tylko te rodzaje dni (kody nieobecności), które są uzupełniane bezpośrednio w karcie pracy, czyli:

Pole Dni nominalne zawiera kod rodzaju dnia:

Jeśli chcemy wykorzystać przygotowane w Excelu przykładowe dane zasilające, to należy:

  1. wywołać polecenie importu odpowiednich danych - menu Zbiory - Import danych

  2. określić odpowiedni Plik źródłowy - typu Pliki Excel 2007, wybrać odpowiedni plik XLSX z podkatalogu

  3. skojarzyć kolumny w arkuszu z odpowiednimi polami - na zakładce Zaawansowane zaznaczyć Domyślne