Nowy VAT nowy problem wydruki

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Nowy VAT nowy problem wydruki

Post autor: Regis » czw, 20 stycznia 2011 14:08

Witam!
Dostaję już powoli szału z wydrukami na drukarkę fiskalną Posnet Temo. Musiałem przeinstalować program R2Faktury. Przywróciłem backup danych, wprowadziłem ponownie dane licencyjne i...
Kod błędu -101,
Nieokreślona stawka VAT w pozycji nr. 1,
a na drukarce coraz wypada kod błędu 95.
Jak to poprawić? bo już nie wiem co powinienem wywalić, program czy drukarkę. Z tym, że to pierwsze wyjdzie taniej. Problemy miałem od początku stycznia ale zawsze jakoś udawało mi się wydrukować paragony za którymś razem. Teraz program uparł się, że nie będzie współpracował.

Proszę o pomoc co z tym zrobić bo chwilowo powróciłem do sprzedaży rejestrowanej kartką i długopisem, a w końcu i tak będę musiał wystawić paragony.
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: Regis » czw, 20 stycznia 2011 14:26

Na razie obszedłem problem wydruku, ale przy wystawianiu dokumentu sprzedaży muszę ręcznie włazić w okno pozycje i wbijać stawkę 23%.

Co sknociłem?
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » czw, 20 stycznia 2011 16:04

Regis pisze:Na razie obszedłem problem wydruku, ale przy wystawianiu dokumentu sprzedaży muszę ręcznie włazić w okno pozycje i wbijać stawkę 23%.

Co sknociłem?
Po tej części wnioskuję, że coś jest nie tak z biblioteką PKWiU2008.
Proszę sprawdzić co jest wpisane w Okna -> Biblioteki -> PKWiU2008 powinny tab być nowe stawki VAT, w analogicznie ponumerowanych pozycjach jak w PKWiU2004.

oraz

Ustawienia -> Urządzenia fiskalne ->

Co jest ustawione w polach odpowiadających poszczególnym stawkom VAT?
Co jest w polu wersja oprogramowania drukarki?

Problem pojawia się tylko przy wydrukach na drukarkę fiskalną czy to wprowadzanie stawki na pozycjach dokumentu konieczne jest zawsze bez względu na jego rodzaj?

Najszybciej sprawa zostanie rozwiązana podczas tel. kontaktu z serwisem.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: Regis » czw, 20 stycznia 2011 17:38

Już się zakręciłem.

Ustawienia PKWiU 2008 są poprawne. W drukarce Posnet Temo korzystałem zawsze z protokołu 1.x. Dzisiaj ustawiłem sobie 2.x i też poszedł, więc pozostawiłem go na stałe. Protokół Posnet nie działa.
Pobrane wartości podatku z drukarki są dość dziwne 23/8/0/5/-/-/zw/-. Nie powinny przypadkiem być 23/8/5/3/0/-/zw/-? W sumie bez znaczenia bo korzystam tylko z 23% stawki i czasem 0 przy transakcjach UE.

Teraz tak. Jak pisałem już pierwszy post dzisiaj to nie szło kompletnie nic. Błędy jak w opisach. Potem przy wpisanych już dokumentach powłaziłem do sekcji "pozycje" u dołu dokumentu i ręcznie zmieniałem 22% na 23% i poszło.
Jak wystawiam nowe dokumenty teraz to idzie bez problemu. Dziwne o tyle, że wcześniej wystawiałem dokumenty dokładnie tak samo i nie szło nic, a teraz dla odmiany jest OK.
Z reguły cześniej problem następował przy rozpoczynaniu dnia. Jeśli jutro będzie od rana w porządku to uznam, że w jakiś cudowny sposób sobie z tym poradziłem.

Dzięki Inez za naprowadzenie na możliwe potknięcia z mojej strony.
ODPOWIEDZ