Kody kreskowe

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
Wlod40
Posty: 63
Rejestracja: czw, 11 stycznia 2007 12:18

Kody kreskowe

Post autor: Wlod40 » śr, 04 stycznia 2012 19:06

Nie wiem czy dobre miejsce na takie pytanie ale może ktoś z forumowiczów zechciałby się pochylić nad problemem:
Chciałbym mieć mozliwość wydruku na fakturze kodów kreskowych. Ściągnąłem sobie czcionkę o nazwie Code_128 (w wordzie działa jako kod kreskowy więc jest w systemie) i teraz modyfikuję szablon aby w pozycji indeks1 #DKP_indeks1# zastosować tą czcionkę. Niestety cały czas na wydruku pojawiają się zwykłe cyfry.
Stosuję składnię do czcionki: <font face=Code_128>#DKP_Indeks1#</font>.
Może moja znajomość html'a jest niewystarczająca i może trzeba jakiś styl czy css zdefiniować (a tu już w ogóle jestem zielony)?
Wdzięczny (wirtualnie) będę za pomoc :)
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » czw, 05 stycznia 2012 14:14

Pytanie pomocnicze:
czy tekst/cyfry napisane i otworzone poza programem R2Faktury potrafią wykorzystać tę czcionkę?
(sugestia by spróbować najpierw czy czcionka zostanie łatwo obsłużona na dowolnym dokumencie htmlowym - jeśli tak będziemy szukać dlaczego nie może zostać wykorzystana w programie R2Faktury)
Wlod40
Posty: 63
Rejestracja: czw, 11 stycznia 2007 12:18

Post autor: Wlod40 » czw, 05 stycznia 2012 14:24

W Wordzie i w pliku tekstowym (sprawdziłem teraz) to działa (tzn na ekranie mam kody kreskowe przy wpisywaniu cyfr) jeżeli wybiorę tą czcionkę.
Rozumiem, że mam sprawdzić z wykorzystaniem kodu html? Tak szczerze nie bardzo wiem jak to zrobić?!
Edit: już wiem, wpisałem <font face=Code_128>123456789</font> do pliku tekstowego i zapisałem go jak0 html. Piękne kody mi się wyświetliły :)
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » wt, 10 stycznia 2012 9:53

sprawa jest trudniejsza niż myśleliśmy
prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 71 37 71 202
wytłumaczymy jak można ominąć problem
ODPOWIEDZ