Problem z odtworzeniem bazy danych z archiwum

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
Bface
Posty: 7
Rejestracja: wt, 25 listopada 2014 21:40

Problem z odtworzeniem bazy danych z archiwum

Post autor: Bface » wt, 25 listopada 2014 21:48

Witam
Przed reinstalacją programu wykonałem archiwizację danych. Utworzył się plik z rozszerzeniem *.spx. System spod jakiego zostało wykonane archiwum to Win7 32 bit. Teraz zainstalowałem Win7 64bit, po instalacji programu R2Księga program od razu się zaktualizował. Chcę odtworzyć bazę danych a program prosi o plik z rozszerzeniem *.spq i nie widzi mojego archiwum *.spx. Jak mogę przywrócić teraz dane? Próbowałem zmienić rozszerzenie na wymagane przez program. Wtedy baza danych jest widoczna ale przy próbie jej przywrócenia program wyrzuca błąd. Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 26 listopada 2014 9:27

archiwizacja "przed" zrobiona była na programie w wersji 6.xx (plik archiwum spx), a nowo zainstalowany program to wersja 7.xx (archiwum spq)

aby odtworzyć starsze dane należy zainstalować program R2faktury w wersji 6 (dostępny tutaj)
a następnie skonwertować dane do wersji 7.xx zgodnie z opisem na stronie
Bface
Posty: 7
Rejestracja: wt, 25 listopada 2014 21:40

Post autor: Bface » czw, 27 listopada 2014 11:29

dzięki za podpowiedź
ODPOWIEDZ