Fiskalizowanie faktur

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

ksm
Posty: 49
Rejestracja: czw, 18 stycznia 2007 20:33
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Fiskalizowanie faktur

Post autor: ksm » śr, 05 czerwca 2019 8:48

Witam,
proszę podpowiedzieć w jaki sposób należałoby funkcjonować w programie w wyniku zmian prawnych, gdzie wykonujemy czynności:
1. Nie mamy jeszcze towaru na stanie, a klient przynosi zaliczkę, którą to należy zafiskalizować na drukarce fiskalnej (wymogi prawne).
2. Po przyjęciu towaru i wyfakturowaniu dla klienta należy zafiskalizować fakturę na drukarce fiskalnej, ale w wysokości różnicy (Brutto faktura-zaliczka).

Pozdrawiam
ksm
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 664
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 05 czerwca 2019 15:44

Trudna sprawa.

Nie ma możliwości wysyłki na urządzenie fiskalne tylko części wartości z faktury.

W tej sytuacji możemy zaproponować np. wystawienie paragonów fiskalnych na dwie kwoty - zaliczki oraz pozostałej wartości zapłaty. Oprócz tego - jako niezależny dokument albo przy użyciu opcji "Faktury do paragonu - Wystaw do wybranych" należałoby wystawić Fakturę - tym razem bez fiskalizacji dokumentu.
ksm
Posty: 49
Rejestracja: czw, 18 stycznia 2007 20:33
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: ksm » śr, 05 czerwca 2019 17:20

Tylko takie rozwiązanie to:
1. Na paragonie nie ma sprzedawanych towarów (bo ich nie ma jeszcze na magazynie - więc nie ma co wyfakturować) tylko np. napis "Zaliczka" i potem po wystawieniu faktury drugi paragon z np. "Rozliczenie zaliczki" na pozostałą kwotę faktury (wszystko to jako sztuczne towary na jednym sztucznym magazynie),
2. Za każdym razem trzeba wykonywać dodatkowe operacje i pamiętać, które faktury nie powinny być fiskalizowane (bo będą przecież paragony)
3. Cała operacja jest wykonywana w bliżej nie określonym czasie, tzn. nie w czasie jednej operacji (najpierw zaliczka, potem przyjęcie towaru, faktura, wyliczenie różnicy i jak przyjdzie klient i zapłaci, to drugi paragon, a na końcu podłączenie paragonów pod fakturę).

Stąd sugestia zmian w programie, aby wystawiać fakturę od razu (nawet jeśli nie ma towaru) w całości - tworzyć częściową zapłatę (co już można), którą fiskalizujemy i na końcu finalna edycja faktury (jeśli potrzeba) i rozliczenie brakującej części na drukarce fiskalnej. To byłby wciąż jeden dokument.
endriu5
Posty: 27
Rejestracja: wt, 08 listopada 2016 14:23

Post autor: endriu5 » czw, 06 czerwca 2019 6:34

A dlaczego na kasie fiskalnej ??

Wydaje mi się, że można to zrobić na podstawie dokumentów typu zamówienie i faktura zaliczkowa lub inaczej nazwany przez Ciebie dokument. Na koniec na podstawie obu dokumentów wystawić fakturę końcową. W takiej sytuacji możesz pobierać zaliczkę już na konkretne jeszcze nie będące na magazynie towary.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 664
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.
Kontakt:

Post autor: sławek » czw, 06 czerwca 2019 8:35

paragon - nie ma potrzeby przepuszczania operacji z punktu pierwszego przez magazyn; rozwiązaniem jest wystawianie paragonu bez WZ (bez obrotu magazynowego) lub wystawianie paragonu na usługi


pomysł endriu5 wydaje się warty co najmniej rozpatrzenia; dziękujemy za podpowiedź ;)
ODPOWIEDZ