nierozliczone zamówienia

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
SBRK
Posty: 10
Rejestracja: pn, 04 września 2017 8:28
Lokalizacja: Wrocław

nierozliczone zamówienia

Post autor: SBRK » czw, 10 grudnia 2020 21:24

Witam,

czy jest dostępne w programie zestawienie nierozliczonych zamówień?
Mam taką sytuację gdzie każda usługa jest zaliczkowana.
Tworzę zamówienie np. na 2000,00 brutto. Mam zaliczkę na 500,00brutto (na fakturze pojawia mi się informacja, że pozostało do rozliczenia z tego zamówienia 1500,00). Jednakże na samym zamówieniu nie podpina się ta płatność i na liście wystawionych dokumentów cały czas "wisi" w pełnej kwocie. Na liście należności ta kwota też się nie pojawia system pokazuje należności tylko z faktur nie zamówień.

Pozdrawiam
Aneta
Awatar użytkownika
Krystek
 
Posty: 78
Rejestracja: pn, 24 lipca 2017 14:09
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: nierozliczone zamówienia

Post autor: Krystek » wt, 22 grudnia 2020 14:26

Z uwagi na mechanizm faktur zaliczkowych - dokumenty 'Zamówienie (sprzedaż)' są tylko dokumentami pomocniczymi. W związku z tym nie dokonujemy płatności na samo zamówienie (w końcu nie jest to dokument księgowy) - a więc też nie trafia ono do rozrachunków, same płatności zaś odnosimy do faktur wystawianych już do zamówienia. W związku z tym standardowe zestawienia mogą nie zadziałać przy tym rodzaju dokumentu. Najprościej weryfikować status zamówień poprzez weryfikację zakładki 'Faktury' na samym zamówieniu (np. wyfiltrować w oknie dokumenty typu 'Zamówienie(sprzedaż)', a następnie poprzez kartę Razem ustawić się na zakładce 'Faktury').
ODPOWIEDZ