Szybka sprzedaż

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Szybka sprzedaż

Post autor: Regis » czw, 20 grudnia 2007 23:51

A mi chodzi coś takiego po głowie:

Aktualnie używam oprogramowania R2Faktury razem z drukarką fiskalną jako jedynego słusznego do wystawiania wszelkich dowodów wymiany handlowej. Jest może w planach jakiś moduł do tej aplikacji przyspieszający wystawianie paragonów?
Aktualny system dodawania pozycji do kolejki i wypełniania pól jest dobry do faktur i znikomej ilości paragonów, jednak w przypadku sprzedaży ciągłej w punkcie handlowym jest trochę powolny.
Przydałoby się zatem także coś takiego jak wirtualna kasa z miejscem na wpisanie ceny i zatwierdzenie produktu z wydzielonej puli szybkiej sprzedaży.
Awatar użytkownika
Max
 
Posty: 160
Rejestracja: śr, 25 maja 2005 12:38
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Max » pt, 21 grudnia 2007 10:20

A może skaner kodów kreskowych?
A jeśli nie skaner fizycznie jako urządzenie, to sprzedaż w trybie skanera (menu Ustawienia-Konfiguracja-Faktury-Skaner kodów kreskowych).
Wystarczy podać indeks asortymentu i na tej podstawie tworzy się nowa pozycja z domyślną ceną i ilością.
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: Regis » pt, 21 grudnia 2007 14:34

Hmmm niezła myśl, w sumie nawet nie wziąłem tego pod uwagę. Jestem stosunkowo świeży w handlu więc i czasem za bardzo kombinuję.

Zatem już niedługo zaopatrzę się w jakiś skaner i spróbuję w ten sposób.

A w ogóle są jakieś ograniczenia w stosowaniu skanerów kodów kreskowych? konkretne modele itp, czy jaki się kupi taki będzie działał?
Awatar użytkownika
Max
 
Posty: 160
Rejestracja: śr, 25 maja 2005 12:38
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Max » pt, 21 grudnia 2007 14:50

Skaner emuluje klawiaturę, tzn. wysyła zeskanowany kod kreskowy jako ciąg znaków wpisanych z klawiatury i dodaje na końcu Enter.
Teoretycznie każdy powinien działać.
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: Regis » pn, 17 marca 2008 13:43

No trochę czasu minęło i mogę powiedzieć, że znacznie lepiej idzie generowanie dokumentów sprzedaży za pomocą numerów indeksu.
ODPOWIEDZ