Definicja dokumentów

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
Pinki
Posty: 4
Rejestracja: pt, 08 czerwca 2007 13:09

Definicja dokumentów

Post autor: Pinki » sob, 05 stycznia 2008 15:58

Witam
ustawiłem sobie definicję dokumentów tak jak poniżej:
P/#/nazwa/RRRR

Po wystawieniu faktury zamiast numeru
P/89/nazwa/2008

mam
P/89/nazwa/20

Czy mogę jakoś temu zaradzić? Nie chcę zmieniać tej formy, ponieważ w poprzednim programie, który używałem miałem taki format i jestem do niego przyzwyczajony.

--
Pozdrawiam
Łukasz Rostalski
Awatar użytkownika
Max
 
Posty: 160
Rejestracja: śr, 25 maja 2005 12:38
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Max » pn, 07 stycznia 2008 10:29

Najprawdopodobniej układ numeru przekracza 15 znaków - można to sprawdzić klikając 2 razy na polu numer kolejny na fakturze - zamieni się ono wtedy na pole "Układ".

Zmienimy to ograniczenie w wersji 6.0, natomiast na razie rozwiązaniem tego problemu jest wpisanie krótszego układu w definicji dokumentu, np. P/89/nazwa, a końcówkę czyli w tym wypadku 2008, wpisać bezpośrednio do makiety dokumentu.

W makiecie nalezy odszukać sekcję
=== NAGŁÓWEK DOKUMENTU ===
i zmienić 11 linijkę w tej sekcji z
<td style="font-size:16pt" align=left Valign=BOTTOM><span style="font-size:10pt">&nbsp;</span><b>#DK_Numer#</b></td>
na
<td style="font-size:16pt" align=left Valign=BOTTOM><span style="font-size:10pt">&nbsp;</span><b>#DK_Numer#/2008</b></td>
ODPOWIEDZ