Faktura do paragonu

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Faktura do paragonu

Post autor: Regis » pt, 14 marca 2008 15:30

Witam!

Może kolejne niezbyt mądre pytanie, ale i tak je zadam.

Wystawiłem paragon klientowi, który wrócił po 2 dniach i poprosił o fakturę. Wystawiłem fakturę za pomocą przycisku (wystaw fakturę do paragonu) i potem zauważyłem, że np po wciśnięciu podsumowania dokumentów paragon i faktura sumowane są osobno i obrót liczony jest podwójnie. Czy po eksporcie do Księgi paragon i faktura zostaną policzone jako pojedynczy dokument? Czy będę zmuszony jeden wyzerować?
Aha, paragon został oczywiście zafiskalizowany.
kuba
Posty: 12
Rejestracja: czw, 22 listopada 2007 9:16

Post autor: kuba » wt, 18 marca 2008 9:46

Witam,
podsumowanie dokumentów jak najbardziej będzie sumowało te dokumenty ponieważ jest to funkcja sumująca pozycje kolumn.
Co do eksportu tych dokumentów do R2ksiegi to po jego wykonaniu na fakturze wystawionej do paragonu w kolumnie musimy zaznaczyć "S - tylko rejestr vat" oraz checkbox "paragon fiskalny".
Jednakże, przy eksporcie do księgi, radziłbym przenosić dokumenty z pominięciem paragonów, a paragony księgować jedną pozycją(np. nazwać je "raport dzienny") z rozbiciem na stawki.
Najprawdopodobniej od przyszłego miesiąca będzie to księgowało się automatycznie więc nie będzie trzeba zaznaczać wyżej opisanych opcji po eksporcie do księgi.
Proszę na bieżąco śledzić aktualizacje.
Pozdrawiam.
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: Regis » wt, 18 marca 2008 15:47

Dziekuję za odpowiedź. Miesiąc niedługo się kończy więc będzie okazja sprawdzićw praktyce :)
ODPOWIEDZ