Seryjny wydruk faktur

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Seryjny wydruk faktur

Post autor: Regis » wt, 31 marca 2009 19:15

Witam!
Kolejny problem z którym mam do czynienia to seryjny wydruk faktur. Czy da się zrobić, żeby można było jednocześnie z rozpoczęciem wydruku np 50 faktur wydrukować także stosowną ilość paragonów?
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 01 kwietnia 2009 8:32

stosowną do czego?
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: Regis » śr, 01 kwietnia 2009 10:29

Chodzi o to, że każdego pierwszego dnia miesiąca muszę wystawiać faktury za internet swoim Abonentom. Jak wiadomo każda faktura musi być zafiskalizowana. Jakkolwiek przy wydruku 20-30 faktur wydruk pojedynczych paragonów na drukarce fiskalnej dla każdej faktury nie jest jeszcze problemem to już przy 50 i więcej powoduje sporą stratę czasu.
Chciałbym to ominąć w jakiś sposób.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 01 kwietnia 2009 10:51

próbujesz wydrukować faktury seryjnie i do każdej z faktur wystawić paragon na drukarkę fiskalną?
jeśli tak to wydruki-faktury-wszystkie dokumenty-fiskalna+zwykła
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: Regis » pt, 03 kwietnia 2009 11:10

No i tutaj sprawa się rypie, ponieważ w takim układzie wydruk na zwykłej wchodzi bez problemu a fiskalna nie drukuje wcale. Chyba, że ostatnio coś poprawiono.

Drukarkę fiskalną mam Posnet temo.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 03 kwietnia 2009 11:38

sprawdź na wersji 6.04, ale jeśli chodzi o drukarki fiskalne to tam się raczej nic nie zmieniało
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: Regis » pn, 04 maja 2009 10:10

Kolejny miesiąc, kolejne faktury abonamentowe i dalej ten sam problem.
Próbowałem nawet wydrukować seryjnie najpierw na zwykłej co poszło bezproblemnowo.
Drugi wydruk tym razem na fiskalnej zakończył się przygotowaniem faktur do wydruku na zwykłej. Na wszelki wypadek przestawiłem wydruk z Lasera na PDF i skończyło sięna "wydruku" zwyklym do PDFu, a fiskalna nawet nie mrugnęła wyświetlaczem.

Ten problem jeszcze wciąż nie jest bardzo uciążliwy ale firma się rozwija i z czasem jak przyjdzie mi drukować nie 60 a 200-300 faktur w ten sposób to będzie gorzej.

Ew. jaki sprzęt fiskalny mógłby coś takiego pociągnąć? Istnieją jakieś drukarki A4 połączone z modułem fiskalnym i współpracujące z oprogramowaniem Reset2? Chociaż z oczywistych powodów wolałbym nie inwestowaćw nowy sprzęt fiskalny.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 20 maja 2009 15:15

aktualizacja faktur z dnia 20-05-2009; działa seryjne wystawianie paragonów (opcja wydruk + fiskalna)
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: Regis » śr, 20 maja 2009 16:50

Dziękuję za informację.
Sprawdzę to już niedługo, bo pierwszego czerwca następna seria faktur poleci.


04-06-2009
W końcu zadziałało. Dziękuję. Zauważyłem tylko jedną rzecz. Mianowicie kiedy idzie seryjny wydruk i w drukarce fiskalnej braknie papieru to wydruk przerywa się całkowicie. Nie wychodzą wtedy nawet na zwykłej drukarce.
I taka ciekawostka: Po założeniu nowej rolki termicznej nie byłem w stanie wydrukować kolejnych paragonów. Wyskakiwał błąd wydruku na drukarce fiskalnej (błąd rozkazu). Kontynuować mogłem dopiero po restarcie programu fakturującego.
ODPOWIEDZ