Wzorce

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Wzorce

Post autor: Regis » pn, 04 stycznia 2010 13:54

Kolejny denerwujący problem.

Mianowicie, kiedy robię wzorzec na podstawie faktury wszystko idzie cacy. Data pierwszego wystawienia np 4 styczeń 2010, wzorzec się tworzy. Data 4 stycznia 2010 nadeszła, faktury wyszły wszystkie za wyjątkiem tych z pierwszym wystawieniem na 4 stycznia. Sprawdzam wzorzec, a tam data pierwszego wystawienia 4 styczeń 2010 jak było czyli OK, ostatnie wystawienie -.-.- czyli nie OK, data kolejnego wystawienia 1 luty 2010. Co jest nie tak, że program z automatu olewa wystawienie faktury w pierwszym terminie i od razu przechodzi do kolejnego?

Edit!
wpisałem ręcznie faktury i daty ostatniego ich wystawienia w niezrealizowanych wzorcach. Może konkretnie brak tej daty powoduje problem?
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » wt, 05 stycznia 2010 8:30

tworzysz wzorzec na podstawie wystawionej faktury: data wystawienia pierwszej faktury wg wzorca to data o okres późniejsza niż pierwotna

tworzysz wzorzec samodzielnie: data wystawienia następnej = data początkowa

chyba że wystawiałeś 4-tego, a termin wystawienia niektórych faktur wypadał na 1-go; przy zaznaczeniu "wystaw bieżące i usuń zaległe dokumenty" sytuacja jak u Ciebie mogła się zdarzyć
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » wt, 05 stycznia 2010 13:05

u mnie działa to bez problemów
jeśli u Ciebie coś się nie zgadza - najlepiej skontaktuj się z serwisem i pewnie wyślij dane
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: Regis » wt, 05 stycznia 2010 21:18

Wzorce robiłem w grudniu na podstawie wystawionych faktur. Nie grzebałem przy nich potem. Ustawiałem tylko to co umożliwił mi kreator. No i możliwe, że właśnie trafiłem na taki przypadek, że program od razu przeszedł do następnego okresu. Sprawdzę w lutym bo dojdą nowe wzorce.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 06 stycznia 2010 8:14

zwróć uwagę na zaznaczenia przy wystawianiu faktur wg wzorca - upewnij się że nie zaznaczasz "wystaw bieżące i usuń zaległe dokumenty"
Regis
Posty: 51
Rejestracja: sob, 04 sierpnia 2007 13:40
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: Regis » śr, 03 lutego 2010 8:07

Chyba jest tak jak myślałem. Wtedy nie zaznaczyłem ostatniej daty wystawienia i to zapewne spowodowało, że program nie wystawił faktur w kolejnym okresie. Teraz jak robiłem wzorce to zaznaczyłem datę ostatniego wystawienia ręcznie i wczoraj faktury ładnie się wystawiły.
ODPOWIEDZ