rozliczenie premii pomniejszanej o dni chorobowego

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

ZDP
Posty: 16
Rejestracja: śr, 23 września 2020 17:39

rozliczenie premii pomniejszanej o dni chorobowego

Post autor: ZDP » czw, 08 kwietnia 2021 14:04

Dzień dobry,
mam problem z rozliczeniem premii pomniejszanej o dni chorobowego. Na liście podstawowej jest pomniejszana to chyba znaczy, ze składnik jest zdefiniowany prawidłowo, a na liście premii wartość wyliczona jest równa wartości zadanej. Może jest jakiś składnik który trzeba dodać do listy żeby wyliczenia były poprawne?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 421
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.
Kontakt:

Re: rozliczenie premii pomniejszanej o dni chorobowego

Post autor: NA » wt, 13 kwietnia 2021 8:16

Składniki pomniejszane o chorobowe muszą się generalnie znajdować na liście głównej, ponieważ wpisy karty zasiłkowej na tylko jednej liście mogą systemowo pomniejszać (jest tam jedno pole do wykazywania numeru listy płac na której pomniejszono). Jeżeli dany wpis z karty zasiłkowej zostanie już uwzględniony na liście głównej, to tam właśnie następuje pomniejszenie o dni chorobowego i numer tej listy płac wstawia się na tym zwolnieniu w karcie zasiłkowej w zakładce "wypłata zasiłku". Jeżeli jest potrzeba aby robić osobno listę ze składnikiem, który ma być pomniejszany o chorobowe, to indywidualnie należałoby to zrealizować. Można np. spróbować posłużyć się wstawieniem do takiej listy pola "Dni chorobowe" i składnikiem wymuszać na nim wartość pobieraną z listy głównej tego samego miesiąca. Serwis może wykonać taką indywidualną definicję na zamówienie. Trzeba jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach takiego niestandardowego rozwiązania.
ODPOWIEDZ