problem z uruchomieniem programu rpłatnik

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
cuba011
Posty: 1
Rejestracja: ndz, 13 marca 2011 10:26

problem z uruchomieniem programu rpłatnik

Post autor: cuba011 » ndz, 13 marca 2011 10:41

Witam, mam problem z uruchomieniem programu. Dotychczas używałam wersji 2.5x. Otrzymałam od Państwa przedłużenie licencji wraz z nową wersja programu, który zainstalowałam. Niestety nie mogę uruchomić programu - kiedy go uruchamiam pokazuje sie okienko z poleceniem Utwórz nową bazę danych. Okienko to się blokuje, cały czas miga przycisk zamknięcia, tak jakby się program zawiesił. Pracuję na Windows Vista.
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 61
Rejestracja: śr, 12 września 2007 12:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Mirek » pn, 14 marca 2011 14:59

Witam
Proszę sprawdzić czy pracuje Pani na Viście jako użytkownik administrator. W momencie tworzenia nowej bazy danych trzeba podać prawidłowe parametry do podłączenia się do serwera SQL.
Przykładowo w polu serwer powinno być: NAZWA_KOMPUTERA\SQLEXPRESS lub NAZWA_KOMPUTERA\RESET2.
"NAZWA_KOMPUTERA" to jest nazwa Pani komputera, na którym instalowany jest program.
Następnie należy podać hasło dla użytkownika "sa" sql serwera lub zaznaczyć "Zaloguj jako użytkownik Windows". Hasło dla użytkownika sa jest nadawane podczas instalacji programu R2Płatnik, podczas której jest instalowany serwer sql. Na samym końcu podajemy nazwę bazy danych, na której będzie pracował program R2Płatnik. Nazwa jest dowolna. Domyślna jest "Platnik".
Jeśli nie uda się utworzyć bazy danych kierując się powyższymi uwagami tzn., że ma Pani problemy z serwerem sql lub systemem Vista. W takim przypadku trzeba dzwonić do serwisu, gdyż dalsze rozwiązanie problemu wymaga bezpośrednich pytań serwisanta.
ODPOWIEDZ