podstawa E+R

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
dorotafurm
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 22 listopada 2009 15:58

podstawa E+R

Post autor: dorotafurm » wt, 26 kwietnia 2011 8:36

Witam, nie wiem jak to się stało ale mam paru pracowników w których podstawa została przekroczona np. kwota 94817,50, chcialabym zrobić korekty do limitu jaki obowiązywal w 2010r 94380,00 jak mogę to skorygować?
i jeszcze mam jedno pytanie nowy pracownik rozpoczyna pracę w m-cu kwietniu do kwietnia pracował u innego pracodawcy,podstawe na E+R w m-cu kwietniu mogę mu tylko odliczyc 6990,00 w kartotece pracownika ZUS mogę odznaczyć tylko że podstawę przekroczył , gdzie mogę wpisać tę właściwą podstawę co by skladki naliczyly mi sie od tej kwoty?
dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » wt, 26 kwietnia 2011 11:51

chcialabym zrobić korekty do limitu jaki obowiązywal w 2010r 94380,00 jak mogę to skorygować?
Nie korygujemy z tego powodu list już wypłaconych , korektę robimy tylko w Płatniku ZUS , natomiast w R2Płatniku wypłacamy pracownikowi nadpłacone składki.
nowy pracownik rozpoczyna pracę w m-cu kwietniu do kwietnia pracował u innego pracodawcy,podstawe na E+R w m-cu kwietniu mogę mu tylko odliczyc 6990,00 w kartotece pracownika ZUS mogę odznaczyć tylko że podstawę przekroczył , gdzie mogę wpisać tę właściwą podstawę co by skladki naliczyly mi sie od tej kwoty?
W aktualnym zatrudnieniu na zakładce ZUS w Informacji o przekroczeniu rocznej podstawy wymiaru składek zaznaczamy , że przekazał ubezpieczony i w Kwocie przekroczenia wpisujemy zarobki z poprzedniego zakładu. Program tę kwotę będzie dodawał do tego co pracownik zarobił u nas i dopiero wtedy będzie porównywał z progiem przekoroczenia składek E-R.
ODPOWIEDZ