Pit 4 od umów zleceń - błąd

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
KATHARINA66
Posty: 6
Rejestracja: śr, 12 listopada 2008 10:47

Pit 4 od umów zleceń - błąd

Post autor: KATHARINA66 » śr, 15 czerwca 2011 15:08

Mam pracownika, który zakończył zatrudnienie na umowę o pracę i od nowego miesiąca stał się zleceniobiorcą 9 kontrakt menadżerski). Niestety Pit4 zaliczka w miesiącu kiedy jest już zlecenie - drukuje jego zaliczkę zarówno na 1 stronie dla umów o pracę jak i na 2 - dla umów zleceń.
Zrobiłam aktualizację ale nie pomogło.
Czy ktoś ma jakiś pomysł???
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » czw, 16 czerwca 2011 8:51

Proszę sprawdzić daty wypłaty (a więc dochodu) obu list. Prawdopodobnie wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę zostało wypłacone na początku miesiąca następnego (tego samego, w którym wypłacono zlecenie). W takiej sytuacji PIT-4 byłby poprawny.
KATHARINA66
Posty: 6
Rejestracja: śr, 12 listopada 2008 10:47

Post autor: KATHARINA66 » czw, 16 czerwca 2011 9:21

tak, w bieżącym miesiącu wypłacono ekwiwalent za urlop oraz z tytułu umowy zlecenia. Ale dlaczego w PIT4 podatek od umowy zlecenia znajduje się w obu pozycjach jednocześnie. Powinien być albo w umowach poz.21 albo w zleceniach 50. Suma podatku jest zawyżona o podwójny podatek z tytułu umów zleceń.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » czw, 16 czerwca 2011 10:16

W takim razie proszę sprawdzić czy do definicji listy zleceń nie jest dodany jakiś składnik, który w niewłaściwy sposób wchodzi do przychodu brutto (menu definicje / składniki wynagrodzeń). Prawdopodobnie jest tam taki składnik, który zamiast ustawienia "umowy zlecenia" w "do przychodu brutto" ma coś innego.
KATHARINA66
Posty: 6
Rejestracja: śr, 12 listopada 2008 10:47

Post autor: KATHARINA66 » czw, 16 czerwca 2011 11:26

przyznam, że nie wiem, gdzie to ustawić. Lista płac bierze kwotę wynagrodzenia z umowy zlecenia jako pole systemowe: Kwota umowy-zlecenia i nie wiem czego mam szukać w składnikach wynagrodzeń, co może być przyczyną błędu. Nawet jeśli zrobię zwykłą umowę zlecenia na nowego testowego pracownika PIT 4 liczy podatek dla umów o pracę i zleceń i ujmuje je w 2 pozycjach.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » czw, 16 czerwca 2011 12:35

Proszę wejść w górne menu Definicje, następnie definicje list płac i tam, po zaznaczeniu definicji zleceń dać zakładkę Pozycja. Proszę sprawdzić czy oprócz pól systemowych znajduje się tu jakiś składnik (literka S po lewej stronie). Jeśli jest to należy sprawdzić w definicje / składniki wynagrodzeń ten składnik (zakładka Pozycja i pole, które opisałem wcześniej).

Jeśli to nie pomoże, proszę skontaktować się telefonicznie z serwisem.
ODPOWIEDZ