problem z instalacją

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
dorotafurm
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 22 listopada 2009 15:58

problem z instalacją

Post autor: dorotafurm » wt, 28 czerwca 2011 12:18

wykupiłam licencję na R2płatnik, niestety po instalacji przy próbie wejścia do programu wyświetla mi się następujący komunikat:
Błąd uruchomienia programu.
Unable to write to C:\Program Files\Reset2\Płatnik 3 xx\BIN\RPłatnik.ini

proszę o pomoc
elephanto
Posty: 38
Rejestracja: śr, 26 stycznia 2011 23:41

Post autor: elephanto » wt, 28 czerwca 2011 13:45

Czy owy plik jest fizycznie obecny we wskazanym miejscu?
Jezeli jest, to moze ma ustawiony atrybut "tylko do odczytu" i dlatego nie mozna do niego nic zapisac?
dorotafurm
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 22 listopada 2009 15:58

Post autor: dorotafurm » wt, 28 czerwca 2011 14:12

ten plik jest fizycznie i ma odznaczony atrybut tylko do odczytu :(
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » wt, 28 czerwca 2011 14:29

łatwiej by było gdybyś podał jaki system operacyjny posiadasz, oraz użytkownik którego używasz do logowania do OS ma prawa administratora,

:D
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze kadrowo-płacowym.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
dorotafurm
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 22 listopada 2009 15:58

Post autor: dorotafurm » wt, 28 czerwca 2011 14:52

nie bardzo się znam :) Ja jestem administaratorem jakoś sobie poradziłam z zainstalowaniem tego programu ,kiedyś tam, teraz nowej koleżance zakupilam licencję i mamy problem w instalacji tego wszystkiego, jakaś instrukcja obsługi jest może ?, bo przecież jeszcze jej komputer musi się jakoś połączyć z moją bazą? :? a system to Windows XP :)
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » wt, 28 czerwca 2011 15:26

jeżeli posiadasz jeszcze jedna partycje dysku , to zainstaluj program na niej, z instalatora wybierz instalacje szczegółowa , i jeżeli masz poprawnie zainstalowany serwer SQL w opcjach wybierz sam program pozostałe opcje wyłącz. spróbuj podłączyć się do bazy i jeżeli dalej to nie pomoże
to skontaktuj się z serwisem
a i jeszcze jedno a próbowałeś zmienić atrybut pliku ?
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze kadrowo-płacowym.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
ODPOWIEDZ