Pracodawca KRUS-owic

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
maksimus
Posty: 159
Rejestracja: śr, 13 lipca 2011 23:32
Lokalizacja: Chełm

Pracodawca KRUS-owic

Post autor: maksimus » czw, 14 lipca 2011 0:11

Właściciel firmy (os.fizyczna) jest na KRUS, lecz zatrudnia pracownika na umowę o pracę na pełny etat. Proszę mi podpowiedzieć, czy w programie R2płatnik jest możliwość zaznaczenia faktu zarejestrowania właściciela w KRUS? Problem pojawia mi się podczas eksportu raportu ZUS do Płatnika, w którym widoczne jest DRA oraz RZA właściciela (bez RCA pracownika!? który jest naniesiony na listę płac i przeliczony wg aktualnych parametrów). W tej chwili w zakładce <Firmy>,<Dane>,<Właściciele>,<Ubezpieczenia> pracodawca nie ma zaznaczonej żadnej pozycji ubezpieczeń (ani wg ustawowej podstawy wymiaru składek, ani indywidualnej), a mimo to program sam generuje raport RZA z naliczoną składką zdrowotną. Gdzie popełniłam błąd przy wprowadzaniu danych, a może program nie przewiduje opcji z KRUS-em?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » czw, 14 lipca 2011 8:59

Proszę w zakładce Ubezpieczenia u tego właściciela zaznaczyć Raporty ZUS - Indywidualnie . Wówczas na miesięcznym raporcie do ZUS będą się pokazywać tylko pracownicy .
Jeśli nie pojawia się RCA pracowników to proszę sprawdzić czy w R2Płatniku jest zrobione ZUA i czy na liście płac pracownicy mają przypisany dział (warunki niezbędne do tego by pracownik przenosił się na raport do ZUS).
ODPOWIEDZ