kolorowanie wierszy

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Harvest
Posty: 32
Rejestracja: czw, 14 czerwca 2012 15:02

kolorowanie wierszy

Post autor: Harvest » czw, 14 czerwca 2012 15:19

Od początku pracy z programem R2 Płatnik walczę z brakiem przejrzystości pewnych elementów programu.

Tym czego najbardziej mi brakuje w R2 jest możliwość nadawania kolorystycznych oznaczeń poszczególnym wierszom.
Przykładowo:
- wchodzimy w zakładkę 'karta urlopowa' a tam sto pozycji: od urlopów wypoczynkowych, przez opiekę na dziecko, urlop bezpłatny, na urlopie szkoleniowym kończąc.. wszystko totalnie nadziubdziane, posegregowane datami ale nieprzejrzyste i nieczytelne. Co z tego, że można sobie pokolorować poszczególny kolumny i wyróżnić np. czerwonym kolorem 'rodzaj nieobecności' .. nijak nie wpływa to na przejrzystość i czytelność (o urodzie nawet nie wspomnę - bo szczególnym estetą nie jestem). A przecież gdyby można było kliknąć na jakimś wierszu i po naciśnięciu prawego klawisza myszki wybrać opcję 'kolor tła wiersza' to z prawdziwą (i niekłamaną) przyjemnością pozaznaczałbym sobie urlop wypoczynkowy na zielono, opiekę na dziecko na czarno a urlop bezpłatny na czerwono. Wtedy też, od razu po wywołaniu zakładki 'karta urlopowa', widzielibyśmy dokładnie (i czytelnie) kiedy pracownik korzystał z danego zwolnienia bez konieczności jakiegoś niepraktycznego sortowania.

Urlopy to jednak małe piwo (bardziej chodziło o zilustrowanie problemu).

Dopiero wybranie pozycji "Listy płac" pokazuje całą monotonię i szaroburość braku kolorowania wierszy. Zresztą co tu pisać. Kto użytkuje program ten wie o co chodzi.

Dziesiątki list w miesiącu. Jakieś Zakładowe Fundusze, jakieś premie, jakieś wynagrodzenia podstawowe, jakieś zwolnienia, ekwiwalenty, itp.

Ludzie... jak to wszystko oczami ogarnąć? Przecież nie można klikać setki razy opcji sortowania.. !?

A wystarczyłoby dać użytkownikom możliwość kolorowania wierszy.

To moja sugestia. Mam nadzieję, że (a)wykonalna ;)
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: kolorowanie wierszy

Post autor: NA » pt, 15 czerwca 2012 9:54

Dziękujemy za sugestię dotyczącą możliwości kolorowania wybranych wierszy w programie. Zastanawia mnie jednak, czy korzysta Pan/Pani z programu osobiście i czy często. Myślę, że dla osób pracujących w nim na co dzień, tak pokolorowane okna byłyby uciążliwe i powodowałyby dodatkowe zmęczenie dla oczu. Większości użytkowników odpowiada stonowana kolorystyka oraz możliwość filtrowania zawartości okien (chociażby po kliknięciu na nagłówek wybranej kolumny i wybraniu rodzaju).
Harvest
Posty: 32
Rejestracja: czw, 14 czerwca 2012 15:02

Post autor: Harvest » pt, 15 czerwca 2012 10:34

Z programu korzystam codziennie po kilka godzin więc moja sugestia nie wzięła się z księżyca.
Dodatkowo jestem facetem, więc moja orientacja przestrzenna i postrzeganie percepcyjno-wzrokowe może odbiegać od modelu kobiecego ;)

Z mojego punktu widzenia, rozwiązanie o którym pisałem, byłoby świetnym posunięciem. Nie dość, że nie męczyłoby oczu to wręcz przeciwnie - pozwalałoby szybko i bezstresowo skupić wzrok na konkretnej informacji.

A gdyby komuś przeszkadzało? przecież to tylko opcja (możliwość). Kto będzie chciał to sobie pokoloruje, a kto nie - to nie :)
Harvest
Posty: 32
Rejestracja: czw, 14 czerwca 2012 15:02

Post autor: Harvest » wt, 19 czerwca 2012 9:58

dostanę jakąś odpowiedź?
wprowadzicie to udogodnienie?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » śr, 20 czerwca 2012 9:25

Z odpowiedzi otrzymanej od działu rozwoju oprogramowania wynika, że nie są planowane zmiany w tym zakresie. Pozostaje korzystanie z dostępnych funkcjonalności filtrowania.
Harvest
Posty: 32
Rejestracja: czw, 14 czerwca 2012 15:02

Post autor: Harvest » czw, 28 czerwca 2012 8:33

jak nie planują zmian to po co w ogóle pytają użytkowników co chcieliby zmienić???

człowiek podsuwa pomysł, który ma poprawić pracę z programem a dostaje w odpowiedzi kopa..

czyli tak naprawdę producent nie liczy się ze zdaniem użytkowników?

a może trzeba napisać petycje i zebrać 1000 podpisów żeby coś zdziałać???
pama22
Posty: 2
Rejestracja: śr, 25 maja 2011 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pama22 » czw, 28 czerwca 2012 13:51

1000 podpisów dałoby odpowiedz :P

_________________
projekty domow z bali - korki pvc
ODPOWIEDZ