Urlop ojcowski (tacierzyński) - nie wylicza na liście płac

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
sielik
Posty: 18
Rejestracja: śr, 08 sierpnia 2012 9:46

Urlop ojcowski (tacierzyński) - nie wylicza na liście płac

Post autor: sielik » śr, 08 sierpnia 2012 9:55

Witam
Mam problem z urlopem ojcowski, ostatnio coraz bardziej popularnym. Zatrudniamy ponad 20 osób więc firma płaci świadczenia. Wprowadziłem w zasiłkach urlop ojcowski (jak zwolnienie) wybrane jest urlop ojcowski 100 %. Niestety na liście płac wyskakuje ilość dni 14 niestety nie ma pozycji urlopu ojcowskiego a pracownik ma potrącone te 14 dni z kwoty brutto, jakby miał bezpłatny.
Nie mogę sobie z tym poradzić, edytowałem juz składniki listy płac na potrzeby np ubezpieczenia grupowego czy innych potrąceń, tutaj niestety jestem zielony. w zakładce karta zasiłkowa tez nic nie wylicza, przy zwykłym chorobowym jest ok. Proszę o poradę.
marek
Awatar użytkownika
Dawid
 
Posty: 75
Rejestracja: czw, 09 sierpnia 2012 9:37
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Dawid » czw, 09 sierpnia 2012 9:47

Witam,

Proszę sprawdzić czy w oknie firmy --> Zbiory - Wybór firmy zakładka Dane, jest zaznaczona opcja: Uprawnienie do wypłaty zasiłków ZUS.

Jeśli tak to proszę powiedzieć czy przy tworzeniu nowej listy płac rozliczającej urlop ojcowski, wybrał Pan definicję: Zasiłki ZUS ?

Pozdrawiam
sielik
Posty: 18
Rejestracja: śr, 08 sierpnia 2012 9:46

Post autor: sielik » czw, 09 sierpnia 2012 11:55

Dawid pisze:Witam,

Proszę sprawdzić czy w oknie firmy --> Zbiory - Wybór firmy zakładka Dane, jest zaznaczona opcja: Uprawnienie do wypłaty zasiłków ZUS.

Pozdrawiam
Witam i dziękuję tej opcji szukałem, lista oczywiście zasiłki zus.
ODPOWIEDZ