zmiana systemu XP -WIN8 a baza SQL

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
berkel71
Posty: 29
Rejestracja: ndz, 17 lutego 2008 21:53

zmiana systemu XP -WIN8 a baza SQL

Post autor: berkel71 » pn, 14 stycznia 2013 10:08

witam,
padł mi komputer, na szczęście archiwa wszystkie są zabezpieczone ale przy wymianie na nowy zmieni się system z WIN XP na WIN8;
na XP mam SQL w wersji 2000 czy na WIN8 nie będzie z tym problemu?
kiedyś próbowałem instalować na WIN7 i chyba SQL w innej wersji powstawał;
jeżeli zainstaluje się SQL 2012 to taką bazę z 2000 można samemu przekonwertować/dostosować?
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » pn, 14 stycznia 2013 10:14

zmiana bazy "w górę" nie stanowi problemu - sama się przekonwertuje przy odtwarzaniu archiwum
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
berkel71
Posty: 29
Rejestracja: ndz, 17 lutego 2008 21:53

Post autor: berkel71 » pn, 14 stycznia 2013 10:24

ok, dziękuję
popróbujemy i zobaczymy
Luc3k
Posty: 7
Rejestracja: pt, 26 lipca 2013 13:30

Post autor: Luc3k » pn, 29 lipca 2013 9:14

bs pisze:zmiana bazy "w górę" nie stanowi problemu - sama się przekonwertuje przy odtwarzaniu archiwum
Czy mogę prosić o instrukcję takiego odtwarzania?
Awatar użytkownika
Dawid
 
Posty: 75
Rejestracja: czw, 09 sierpnia 2012 9:37
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Dawid » pn, 29 lipca 2013 14:27

Witam,

standardowo, aby wykonać przeniesienie danych z MS SQL 2000 do MS SQL 2008 należy wykonać:

1) Archiwizację danych z poziomu R2płatnika na stacji roboczej z Serwerem SQL 2000;
2) Instalacja Programu R2Płatnik na stacji roboczej z Serwerem SQL 2008;
3) Uruchomienie programu R2Płatnik, podłączenie do Serwera SQL 2008 i utworzenie pustej bazy danych;
4) Odtwarzanie danych z wcześniej utworzonego pliku archiwum (Zbiory - Narzędzia - Odtwarzanie danych z archiwum) baza sama się przekonwertuje podczas odtwarzania;

Problemy jedynie mogą wystąpić podczas migracji bazy z Serwera SQL 2000 do 2012 z uwagi na zbyt dużą różnicę w wersjach, w związku z tym należy najpierw wykonać pośrednią konwersję bazy danych np. z Serwera SQL 2000 na 2005, a następnie do 2012 w sposób opisany powyżej.

Pozdrawiam
Luc3k
Posty: 7
Rejestracja: pt, 26 lipca 2013 13:30

Post autor: Luc3k » wt, 30 lipca 2013 13:55

Dawid pisze:Witam,

1) Archiwizację danych z poziomu R2płatnika na stacji roboczej z Serwerem SQL 2000;
2) Instalacja Programu R2Płatnik na stacji roboczej z Serwerem SQL 2008;
3) Uruchomienie programu R2Płatnik, podłączenie do Serwera SQL 2008 i utworzenie pustej bazy danych;
4) Odtwarzanie danych z wcześniej utworzonego pliku archiwum (Zbiory - Narzędzia - Odtwarzanie danych z archiwum) baza sama się przekonwertuje podczas odtwarzania;
Udało się prawie bezboleśnie przebrnąć przez w/w etapy. Baza została zaimportowana do SQL 2008 R2 i wygląda, że działa prawidłowo. Mam tylko problem z rozgłaszaniem jej w sieci lokalnej. Jedyną możliwością, aby R2Płatnik połączył się z bazą jest wpisanie w polu serwer: "192.168.1.55,49386".
W momencie kiedy chcę użyć wyszukiwania serwerów przy pomocy rozwijanej listy wydzę tylko: "SBP-C10-238A" (jest to nazwa w sieci komputera, na którym znajduje się nowozainstalowana baza).
Prawidłowo powinno się pojawiać SBP-C10-238A/RESET2.
Zapora jest całkowicie wyłączona, system operacyjny to Windows 7 Pro. Gdzie szukać przyczyny?
Awatar użytkownika
Dawid
 
Posty: 75
Rejestracja: czw, 09 sierpnia 2012 9:37
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Dawid » wt, 30 lipca 2013 14:48

Proponuję odniesienie do tematu "Serwer SQL, podłączenie R2płatnika" w sekcji FAQ - często zadawane pytania (R2płatnik).
Luc3k
Posty: 7
Rejestracja: pt, 26 lipca 2013 13:30

Post autor: Luc3k » śr, 31 lipca 2013 10:55

Dawid pisze:Proponuję odniesienie do tematu "Serwer SQL, podłączenie R2płatnika" w sekcji FAQ - często zadawane pytania (R2płatnik).
Od lektury tego FAQ zacząłem przed przystąpieniem do migracji bazy.
Najprawdopodobniej rozwiązaniem problemu jest włączenie usługi SQL Server Browser, która po instalacji MS SQL 2008 R2 Express standardowo nie jest włączona. Po jej uruchomieniu nowa baza rozgłasza się w sieci.

Mam jeszcze dwa pytania:
Następująca usługa pozostała nie włączona: SQL Server Agent (RESET2). Czy do prawidłowej pracy wymagane jest, aby była włączona? Za jakie procesy odpowiada ta usługa?

W jakich sytuacjach opcja: zbiory -> narzędzia -> odtwarzanie danych z archiwum jest niedostępna (wyszarzona)?
Pytam, ponieważ chciałem jeszcze raz odtworzyć archiwum (na istniejącej już bazie), ale opcja ta jest w tej chwili niedostępna. Jak ją przywrócić?
Awatar użytkownika
Dawid
 
Posty: 75
Rejestracja: czw, 09 sierpnia 2012 9:37
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Dawid » śr, 31 lipca 2013 14:26

Luc3k pisze:Mam jeszcze dwa pytania:
Następująca usługa pozostała nie włączona: SQL Server Agent (RESET2). Czy do prawidłowej pracy wymagane jest, aby była włączona? Za jakie procesy odpowiada ta usługa?
Standardowo SQL Server Agent nie jest wymaganą usługą.

SQL Server Agent jest usługa, która pozwala zautomatyzować niektóre zadania administracyjne.
Luc3k pisze:W jakich sytuacjach opcja: zbiory -> narzędzia -> odtwarzanie danych z archiwum jest niedostępna (wyszarzona)?
Pytam, ponieważ chciałem jeszcze raz odtworzyć archiwum (na istniejącej już bazie), ale opcja ta jest w tej chwili niedostępna. Jak ją przywrócić?
W przypadku kiedy serwer bazy danych nie znajduje się na stacji roboczej, konieczne jest ustawienie katalogu pośredniczącego w wykonaniu bezpośrednio z programu następujących funkcji: archiwizacja danych, wczytanie przykładowego zestawu danych, odtwarzanie danych oraz serwisowanie danych (Ustawienia - Środowisko - Zaawansowane).
Luc3k
Posty: 7
Rejestracja: pt, 26 lipca 2013 13:30

Post autor: Luc3k » śr, 31 lipca 2013 20:17

Dawid pisze: W przypadku kiedy serwer bazy danych nie znajduje się na stacji roboczej, konieczne jest ustawienie katalogu pośredniczącego w wykonaniu bezpośrednio z programu następujących funkcji: archiwizacja danych, wczytanie przykładowego zestawu danych, odtwarzanie danych oraz serwisowanie danych (Ustawienia - Środowisko - Zaawansowane).
Może Pan przybliżyć jakie konkretnie ustawienia należy skonfigurować?
Awatar użytkownika
lodiass
Posty: 2
Rejestracja: czw, 01 sierpnia 2013 0:30
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: lodiass » czw, 01 sierpnia 2013 0:32

Ja odradzam win8!
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » czw, 01 sierpnia 2013 8:34

Zgodnie z instrukcją obsługi:
Archiwum - ustawienia katalogu pośredniczącego w wykonaniu bezpośrednio z programu następujących funkcji: archiwizacja danych, wczytanie przykładowego zestawu danych, odtwarzanie danych oraz serwisowanie danych

Serwer na stacji roboczej - w przypadku gdy serwer SQL i właściwy program uruchomione są na tym samym komputerze, funkcje te są dostępne zawsze, gdyż przy ich wykonywaniu program korzysta z ustawionego w systemie katalogu tymczasowego

Katalog serwera - udostępniony stacji roboczej katalog serwera widziany przez serwer, np. C:\Temp

Katalog lokalny - fizycznie ten sam katalog na serwerze widziany przez stację roboczą, np. \\Serwer\C\Temp
Luc3k
Posty: 7
Rejestracja: pt, 26 lipca 2013 13:30

Post autor: Luc3k » czw, 01 sierpnia 2013 10:17

Ok, migracja dobiegła końca. Dziękuję za pomocne wskazówki.
Na koniec mam jeszcze tylko jedno pytanie:
W logach serwera z dużą częstotliwością pojawiają się takie informacje
Setting database option AUTO_CLOSE to OFF for database R2P_platnik_dane_3.

Setting database option AUTO_CLOSE to OFF for database R2P_platnik_bin.

Setting database option AUTO_CLOSE to OFF for database R2P_platnik_dane_3.
Do czego opcja auto_close jest wykorzystywana?
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » czw, 01 sierpnia 2013 10:54

Opcja ta jest wykorzystywana ze względów bezpieczeństwa.
ODPOWIEDZ