R2 Płatnik w wersji z bazą danych BDE.

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Dwd89
Posty: 8
Rejestracja: pn, 17 października 2011 8:40
Kontakt:

R2 Płatnik w wersji z bazą danych BDE.

Post autor: Dwd89 » wt, 07 maja 2013 18:13

Witam,

czy na Waszym serwerze mogę znaleźć instalkę do programu z bazą danych BDE ? Gdyż u mnie co kilka miesięcy standardem jest format komputera firmowego z różnych przyczyn (padające dyski, przenoszenie komputera, zmiana sprzętu itp.) i SQL sprawia więcej kłopotów niż daje korzyści. Na moje szczęście miałem instalkę programu R2 Faktury w wersji 6.xx gdzie jeszcze nie ma bazy SQL.

Włączenie na innym komputerze programów zainstalowanych w chmurze wymaga jedynie doinstalowania składników BDE. Przy bazie SQL to istny koszmar, a instalując zgodnie z instrukcją R2 Faktury w wersji 7.xx i R2Płatnik w najnowszej odsłonie miałem stale problem z podłączeniem się do bazy.

Szykuje mi się kolejna zmiana sprzętu, tym razem dysk SSD, w związku z czym dla mnie wygodniejsze jest założenie bazy danych BDE i wpisaniu choćby ręcznie wszystkich 15 pracowników aniżeli męka z bazami SQL.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Re: R2 Płatnik w wersji z bazą danych BDE.

Post autor: bs » śr, 08 maja 2013 11:14

Dwd89 pisze:Witam,

czy na Waszym serwerze mogę znaleźć instalkę do programu z bazą danych BDE ? Gdyż u mnie co kilka miesięcy standardem jest format komputera firmowego z różnych przyczyn (padające dyski, przenoszenie komputera, zmiana sprzętu itp.) i SQL sprawia więcej kłopotów niż daje korzyści. Na moje szczęście miałem instalkę programu R2 Faktury w wersji 6.xx gdzie jeszcze nie ma bazy SQL.
R2płatnik na BDE nie jest rozwijany od ponad dwóch lat - nie ma w nim uwzględnionych zmian przepisów i formularzy PIT.
Dwd89 pisze: Włączenie na innym komputerze programów zainstalowanych w chmurze wymaga jedynie doinstalowania składników BDE. Przy bazie SQL to istny koszmar, a instalując zgodnie z instrukcją R2 Faktury w wersji 7.xx i R2płatnik w najnowszej odsłonie miałem stale problem z podłączeniem się do bazy.
Podłączenie do bazy nie powinno być ustanawiane po "internecie" czyli sieci rozległej, głównie chodzi o pingi - zbyt wolna odpowiedź od serwera SQL powoduje rozłączenie - ping do serwera musi być jak w sieci lokalnej - max 5ms przy dużych pakietach danych.
W przypadku odległego serwera można pomyśleć o udostępnianiu pulpitu zdalnego - w tym momencie R2płatnik i serwer SQL pracują na jednej maszynie, ewentualnie dwóch pracujących w sieci lokalnej a serwer aplikacji (R2płatnika) ma udostępniony pulpit na zewnątrz.
Dwd89 pisze: Szykuje mi się kolejna zmiana sprzętu, tym razem dysk SSD, w związku z czym dla mnie wygodniejsze jest założenie bazy danych BDE i wpisaniu choćby ręcznie wszystkich 15 pracowników aniżeli męka z bazami SQL.
Jeśli brak aktualizacji R2płatnika na BDE nie jest problemem, proszę o kontakt mailowy z serwisem (np przez stronę http://www.reset2.pl/kontakt )
ODPOWIEDZ