R2płatnik - baza SQL na serwerze a autoarchiwizacja

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Marcin
Posty: 1
Rejestracja: sob, 15 czerwca 2013 7:46

R2płatnik - baza SQL na serwerze a autoarchiwizacja

Post autor: Marcin » sob, 15 czerwca 2013 8:03

Witam,

ze względów bezpieczeństwa chciałem przenieść bazę SQL na serwer w sieci firmowej. Posiada on macierz dyskową RAID1 + automatyczny backup na dysk zewnętrzny wszystkich ważnych danych.
Dzięki temu chciałem też udostępnić księgowej możliwość pracy zarówno z komputera stacjonarnego, na którym na co dzień pracuje, ale też na laptopie, na którym bywa od czasu do czasu.

Moje pytanie brzmi jak wówczas wykonywać automatyczną archiwizację danych R2płatnika na serwerze, na którym nikt nie pracuje - księgowa będzie się jedynie łączyła z serwerem z komputera stajonarnego lub laptopa. Chciałbym, aby nie musiała już nic robić, a kopia byłaby robiona automatycznie.

Domniemam, że jeśli zawsze z programu będzie korzystała jedna osoba, to może to funkcjonować na zasadzie instalacji jednostanowiskowej tylko z serwerem SQL na innym komputerze. Natomiast na serwerze program nie byłby używany w ogóle.
Pozdrawiam.
mh

Post autor: mh » pn, 17 czerwca 2013 9:20

Witam
wersja programu R2Platnik PRO zawiera moduł harmonogramu zadań, umożliwiający zaplanowanie i wykonanie m.in. archiwizacji, szczegółowy opis modułu znajduje się w pliku pomocy.Wersja programu STANDARD nie posiada takiej funkcjonalności.
ODPOWIEDZ