Nagroda jubileuszowa

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
wanda
Posty: 67
Rejestracja: wt, 15 maja 2012 15:00

Nagroda jubileuszowa

Post autor: wanda » pt, 05 lipca 2013 15:08

Proszę o wytłumaczenie znaczenia następującego komunikatu:
"Znalezienie daty dla której staż wyniesie dokładnie 35L00M00D jest niemożliwe.
Znaleziono datę dla której staż wyniesie 35L00M01D"
Taki komunikat pojawia się u części pracowników dla których ustalam termin nabycia prawa do nagrody jubileuszowej.
Zgodnie z przepisami prawo do nagrody jubileuszowej pracownik nabywa w dniu bezpośrednio poprzedzającym dzień, który nazwą lub datą odpowiada dniowi, w którym pracownik podjął zatrudnienie.
Np. rok pracy pracownika, który podjął zatrudnienie w dniu 25 lipca 2012r., upłynie w dniu 24 lipca 2013 r.
Podczas sporządzania zestawienia rocznego pracowników uprawnionych do wypłaty nagród jubileuszowych mam wskazane daty, które nie do końca odpowiadają tym terminom. patrz j.w.
Jest to ważne, bo już jeden dzień może wpłynąć na wysokość nagrody, gdy np. 31 czerwca było niższe wynagrodzenie, a już 1 lipca jest wyższe.
Nie rozumiem tych zależności, czy należy zmienić jakieś parametry w ustawieniach programu?
Proszę o pomoc w tej kwestii.
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » pn, 08 lipca 2013 15:34

Stażu globalnego( z historii + aktualny) nie można wyliczyć wprost , bo może się składać z kilku okresów, które mogą się nakładać na siebie. Liczy się go jako sumę dni z tych okresów (pomijając dni nakładające się) i dzieli się przez średnią dni w roku (365,25...) aby uzyskać lata. Resztę z dzielenia dzieli się przez 12 - liczba miesięcy, a to co zostanie - to liczba dni. Staż globalny może wyliczyć się z dokładnością +/- 1 dzień (miesiąc kalendarzowy trwa 30-31 dni, a czasem nawet 28 ).
wanda
Posty: 67
Rejestracja: wt, 15 maja 2012 15:00

Post autor: wanda » czw, 11 lipca 2013 14:53

rozumiem, ale program jest w tym zakresie dla mnie nieprzydatny, wprowadza mnie w błąd. Przygotowując zestawienie okresowe pn. Nagroda jubileuszowa, chcę znać dokładne daty, w których powinnam wypłacić nagrodę. Mając kilkudziesięciu pracowników niepotrzebnie tracę czas na ręczne sprawdzanie stażu pracy. Nabycie prawa do nagrody jubileuszowej następuje z upływem ostatniego dnia wymaganego okresu a nie na dzień następny. Jednym pracownikom oblicza dokładnie np. 20L00M00D a innym 20L00M01D.
Może trzeba coś zmienić w tym programie?!
ODPOWIEDZ