Przeniesienie pracownika samorząd.

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
wanda
Posty: 67
Rejestracja: wt, 15 maja 2012 15:00

Przeniesienie pracownika samorząd.

Post autor: wanda » czw, 22 sierpnia 2013 14:49

Na mocy przepisów ustawy, pracownik samorządowy zatrudniony w mojej jednostce zostanie (za porozumieniem) przeniesiony do pracy w innej jednostce samorządowej. W związku z tym mam pytanie jak należy zaznaczyć tę zmianę w systemie. Nie następuje rozwiązanie stosunku pracy. Dotychczasowe obowiązki pracodawcy przejmuje nowy zakład. Wszystkie uprawnienia pracownicze przejmuje nowy pracodawca.
W tej sytuacji nie wydaję świadectwa pracy. Nie wiem który wariant zaznaczyć, żeby w kolejnym miesiącu ten pracownik nie pojawił mi się na liście płac. Ale będę musiała wypłacić mu "13-tkę".
Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Przeniesienie pracownika samorząd.

Post autor: NA » czw, 29 sierpnia 2013 8:56

Jeżeli dotychczasowe obowiązki pracodawcy przejmuje nowy zakład i nic poza wypłatą "13" nie będzie już więcej u tego pracownika robione w dotychczasowym programie, to aby nie pojawiał się na liście płac wystarczy go po prostu na nią nie nanosić.

Aby przy nanoszeniu na listę płac wszystkich pracowników, nie uwzględniało tego jednego, można go przenieść do osobnego działu i włączyć filtrowanie pomijające ten dział. Można także skorzystać z przypisania pracowników do różnych grup i przy nanoszeniu wybierać tylko z wybranej grupy listy płac. Można nawet zakończyć tą umowę i skorzystać z opcji "obejmuje tylko umowy o pracę w okresie wynagrodzeń" (przy nanoszeniu na LP). Możliwości są różne. Mam nadzieję, że to o to chodzi. Jeśli o co innego, to należałoby bardziej sprecyzować zagadnienie.
ODPOWIEDZ