2 x R2Płatnik Pro na jednym komputerze

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
sielik
Posty: 18
Rejestracja: śr, 08 sierpnia 2012 9:46

2 x R2Płatnik Pro na jednym komputerze

Post autor: sielik » pt, 06 grudnia 2013 14:11

Witam
Czy jest taka sytuacja możliwa: Mam zainstalowanego Płatnika Pro dla 1 firmy na komputerze nr 1. Teraz doszła druga firma która ma wykupioną własną licencję również na płatnika pro dla jednej firmy, ale aktualnie była zainstalowana na innym komputerze (komputer nr 2). Czy mogę przenieść płatnika z komputera nr 2 na komputer nr 1 aby oba programy działały na komputerze nr 1? Nie musza w tym samym czasie, mogę odpalać jedna firmę na raz. Wolałbym nie testować tego na bazach danych firm. Może ktoś próbował?
pozdrawiam
mh

Post autor: mh » pn, 09 grudnia 2013 8:55

Witam
proszę pobrać wersję demo programu-
http://www.reset2.pl/oferta/standard/r2 ... bierz-demo
uruchomić pobrany plik i w zależności w jaki sposób chcecie Państwo to rozwiązać, podczas instalacji wybrać jedną z dostępnych opcji:
1.Instalacja jednostanowiskowa
2.Instalacja klienta aplikacji na stacji roboczej
Nie ma możliwości "nadpisania" istniejącego programu, ponieważ instalator automatycznie wykryje zainstalowaną wcześniej wersję programu i nakaże zmianę ścieżki.Proces instalacji jest szczegółowo opisany w instrukcji obsługi w rozdziale: Instrukcja Administratora-Instalowanie programu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: 2 x R2Płatnik Pro na jednym komputerze

Post autor: NA » pn, 09 grudnia 2013 8:59

Albo tak: na komputerze, na którym jest zainstalowany już R2Płatnik można skopiować cały katalog z programem i wkleić pod inną nazwą, wyciągnąć nowy skrót na pulpit nazywając uprzednio skrót do pierwszego programu inaczej. Z katalogu BIN nowego programu usunąć pliki: RPlatnik.ini, RPlatnik.lic, RPlatnik.prt, uruchomić nowego R2Płatnika i utworzyć nową (drugą osobną) bazę danych dla nowego programu. W ten sposób można pracować jednocześnie na dwóch osobnych R2Płatnikach, podłączonych do osobnych baz danych (mogą być te bazy na tym samym serwerze SQL). Jeśli pomimo precyzyjnego (mam nadzieję) opisu będzie z tym problem, można skontaktować się z serwisem.
sielik
Posty: 18
Rejestracja: śr, 08 sierpnia 2012 9:46

Post autor: sielik » wt, 31 grudnia 2013 15:01

Witam
Pojawił się problem z bazą danych. Zainstalowałem 2 program (sam program bez mssql 2005 bo już był zainstalowany z 1 programem) w innym katalogu i chcę utworzyć nową bazę danych do której wrzucę druga firmę. Niestety nie mogę utworzyć bazy i wyskakuje napis - baza już istnieje lub nieprawidłowe parametry logowania. Parametry są dobre (standard login sa hasło reset2) bo mogę podłączyć 1 firmę do 1 i do 2 programu, niestety nowej bazy utworzyć nie mogę. Czy wiąże się to z tym iż mam 2 programy z licencją dla 1 firmy? Może podaję jakąś złą nazwę, w polu serwer podaję tylko sama nazwę czy wraz z localhost?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » czw, 02 stycznia 2014 9:37

Proszę sprawdzić czy nowo tworzona baza ma inną nazwę (nie może być taka sama jak bazy poprzedniej). Jeśli to nie pomoże, rozwiązania można poszukać w tym temacie.
sielik
Posty: 18
Rejestracja: śr, 08 sierpnia 2012 9:46

Post autor: sielik » czw, 02 stycznia 2014 10:28

Witam
Oczywiście podaję inną nazwę ta 1 ma nazwę RESET2, 2 gą podaję inną, próbowałem już wszystko od 3 do 8 liter i cyfr, nic nie wchodzi. Podany temat już widziałem, niestety nie ma tam rozwiązania mojego problemu.
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » pt, 03 stycznia 2014 8:21

prosimy o kontakt telefoniczny z serwisem
<i>zanim zapytasz naciśnij F1</i>
ODPOWIEDZ