wystawienie świadectwa pracy

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
aw12
Posty: 56
Rejestracja: pn, 12 stycznia 2015 11:10

wystawienie świadectwa pracy

Post autor: aw12 » śr, 10 czerwca 2015 13:57

Jak w programie można wystawić świadectwo pracy osobie która jest w dalszym ciągu zatrudniona , zgodnie z kodeksem pracy art 97?
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Post autor: magda_ » czw, 11 czerwca 2015 8:42

takie świadectwo możesz wystawić jeśli pracownik miał wcześniej umowę na czas określony lub okres próbny

pracownik - umowy o pracę, odnajdujesz te na czas określony i klikasz na ikonkę drukarki, wybierasz:

świadectwo częściowe - np tylko z jednej umowy terminowej zakończonej
świadectwo pracy - wtedy wydrukuje się z dotychczasowych umów które już się zakończyły
aw12
Posty: 56
Rejestracja: pn, 12 stycznia 2015 11:10

Post autor: aw12 » pn, 15 czerwca 2015 13:57

dziękuje za informację ;)
Gonia
Posty: 29
Rejestracja: wt, 10 stycznia 2012 17:04

Post autor: Gonia » wt, 02 lutego 2016 12:14

Podpinam się, żeby było w jednym miejscu.

W wystawionym w ten sposób świadectwie lub świadectwie częściowym nie ma podstawy prawnej.
Jest jedynie tryb rozwiązania umowy.

Podstawa prawna jest, owszem, przy zakończeniu pracy pracownika.
Gdyby tak zrobić (wstawić zakończenie pracy) wówczas nie można nawiązać nowego stosunku pracy, a jedynie stworzyć inne, dodatkowe zatrudnienie.
A przecież nie o to chodzi.

Jak to zmienić?
Awatar użytkownika
PiotrP
Posty: 51
Rejestracja: pn, 04 listopada 2013 8:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: PiotrP » czw, 04 lutego 2016 13:10

Dzień dobry,

Podstawa prawna nie jest drukowana w tym przypadku gdyż jest to dokument o charakterze informacyjnym. Oficjalnym dokumentem świadectwa pracy jest te wystawione po zakończeniu umowy, gdzie podstawa prawna się drukuje.

Niemniej jednak zostało to zgłoszone do działu Rozwoju Oprogramowania jako sugestia.

Pozdrawiam.
a.szarek
Posty: 46
Rejestracja: pt, 15 stycznia 2016 10:25

Post autor: a.szarek » czw, 11 lutego 2016 9:32

przy wystawianiu świadectwa pracy zbiorczego lub częściowego nie ma zapisu 'okres próbny"
dlaczego?
czy jest możliwość wpisania tego zapisu w makiecie niestandardowej?
Szwero
Posty: 15
Rejestracja: pn, 07 września 2009 19:15

Świadectwo pracy

Post autor: Szwero » sob, 02 kwietnia 2016 15:02

Witam, podpinam się w tym miejscu, by nie robić sztucznego tłoku na forum.
Przed moim wyjazdem za granicę we wrześniu 2014 zakończyłem działalność, pracownicy dostali wypowiedzenie, potem świadectwa, pit11 itd.
Firmę pod nową nazwą ciągnęła moja teściowa, pracownicy ci sami.
Wcześniej używałem programu R2płatnik, poradziłem również teściowej, by korzystała z tego programu.
Ale do rzeczy, jeden z pracowników zapodział gdzieś świadectwo pracy z poprzedniej firmy (tej którą ja prowadziłem), ja nie bardzo wiem co robić, bo komputer ze starej firmy poszedł pod młotek, dane wyczyszczone.
Czy jest sposób, by świadectwo pracy odtworzyć ?
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » pn, 04 kwietnia 2016 13:15

Jeśli nie ma archiwum to pozostaje tylko przepisanie ręcznie świadectwa np. w Wordzie.
Gonia
Posty: 29
Rejestracja: wt, 10 stycznia 2012 17:04

Post autor: Gonia » pt, 29 kwietnia 2016 15:13

Trudno mi zgodzić się z twierdzeniem, że częściowe świadectwo to dokument o charakterze informacyjnym.

W art 97 Kp jest wyraźnie napisane, w jakich sytuacjach wydaje się pracownikowi świadectwo pracy, natomiast w "Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15.05.1996 r. w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania" w sposobie wypełniania, są wykazane elementy jakie świadectwo pracy musi zawierać.

Owszem jest zapis
2. W ust. 1
[.]
- pracodawca wykazuje również okresy poprzedniego zatrudnienia u tego pracodawcy na podstawie umowy o pracę na okres próbny, umowy o pracę na czas określony lub umowy o pracę na czas wykonania określonej pracy, jeżeli nie wydał świadectwa pracy w związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem poprzedniej umowy lub poprzednich umów, zgodnie z art. 97 § 1(3) Kodeksu pracy.

ale to dotyczy kilku, następujących po sobie umów terminowych.

Skoro ustawodawca nakazał pracodawcy wystawianie świadectw pracy po umowach okresowych, to uważam, że w takim świadectwie powinno być wszystko. Inaczej w rozporządzeniu byłyby jakieś wyłączenia.

Dodam (za a.szarkiem), że nadal w świadectwie częściowym nie uwzględniany jest okres próbny.
ODPOWIEDZ