pit-11 niezgodny z kartą dochodową

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
a.szarek
Posty: 46
Rejestracja: pt, 15 stycznia 2016 10:25

pit-11 niezgodny z kartą dochodową

Post autor: a.szarek » pt, 15 stycznia 2016 10:32

dla niektórych pracowników w deklaracji PIT-11 przychód jest niezgodny z przychodem wykazanym w karcie dochodowej. Przy wygenerowaniu pita pojawia się komunikat "przychód brutto różni się od sumy pól i składników, które do niego wchodzą o kwotę - podaje jaka kwota. Podstawić przychód brutto???" Z czego to wynika??? Sprawdziłam bilans otwarcia - nie jest wypełniony. Gdzie jeszcze mam sprawdzić??? skąd bierze jeszcze dodatkowe kwoty??? Karta dochodowa jest prawidłowa zgodna ze zbiorówką list płac dla danego pracownika
Patrycja
Posty: 2
Rejestracja: śr, 04 listopada 2015 10:56

pit 11

Post autor: Patrycja » pt, 15 stycznia 2016 10:48

Mam ten sam problem. Prosimy o pomoc
Patrycja
Posty: 2
Rejestracja: śr, 04 listopada 2015 10:56

Post autor: Patrycja » pt, 15 stycznia 2016 12:27

Ja znalazłam u siebie błąd na liście płac. Pracownik miał zadany dodatek specjalny, który nie został uwzględniony w przychodzie brutto. Proponuje wydrukować kartoteki wynagrodzeń i zliczyć składniki wynagrodzeń, czy faktycznie w danym miesiącu wychodzisz na przychód brutto.
a.szarek
Posty: 46
Rejestracja: pt, 15 stycznia 2016 10:25

Post autor: a.szarek » pt, 15 stycznia 2016 13:51

dzięki za pomoc , ale u mnie musi być jeszcze coś innego; kartoteka wyn zgadza się z kartoteką przychodów; pracownik ma tylko jeden składnik wynagrodzenia; :(
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Post autor: magda_ » pt, 15 stycznia 2016 15:30

A może w styczniu była jakaś dodatkowa wypłata np na początku miesiąca i poszło do kartoteki grudniowej
a.szarek
Posty: 46
Rejestracja: pt, 15 stycznia 2016 10:25

Post autor: a.szarek » wt, 19 stycznia 2016 14:03

też nie; wszystkie listy płac sprawdziłam karty wyn i dochodowe i wszystko jest dobrze a jednak pojawia się komunikat że jest różnica całe szczęście że pozwala zmienić przychód w pit 11. To dotyczy akurat pracowników zatrudnionych w roku 2015 - nowych. Nie mam nadal pojęcia co to może być
od tych dziwnych nie wypłaconych kwot nie odprowadzono ani podatku ani składek ZUS i nie powinny w ogóle się znaleźć w pit
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » śr, 27 stycznia 2016 15:17

Jakaś lista jest źle zdefiniowana. Prawdopodobnie jakiś nowy składnik został utworzony i dodany do definicji listy albo był modyfikowany. Może się taki komunikat pojawiać np. gdy mamy przeliczoną listę ze składnikiem opodatkowanym, następnie w definicji składnika zmienimy pole "do przychodu brutto" na nie, czyli wyłączymy składnik z naliczania od niego dochodu. Wtedy program widzi, że na liście jest przychód brutto w wartości, która nie wynika z sumy pól i składników z których się on bierze. Sprawdzić definicje list należy.
ODPOWIEDZ