Wyliczanie ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
fenix
Posty: 47
Rejestracja: śr, 01 sierpnia 2007 14:13

Wyliczanie ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy

Post autor: fenix » wt, 15 listopada 2016 15:27

Pracownik otrzymał ekwiwalent za urlop wypoczynkowy w październiku.
Otrzymuje zmienne dodatki do wynagrodzenia.
W podstawie ekwiwalentu należy uwzględnić zmienne dodatki wypłacone w lipcu, sierpniu i wrześniu (z 3 mies. poprzedzających wypłatę ekwiwalentu).
Wynagrodzenie wypłacane jest do 10 następnego miesiąca.

R2Płatnik obliczając podstawę ekwiwalentu sumuje dodatki zmienne otrzymane w tych miesiącach (lipcu, sierpniu i wrześniu) i dzieli to przez liczbę godzin przepracowanych w lipcu, sierpniu i wrześniu - a powinien podzielić przez godziny przepracowane w czerwcu, lipcu i sierpniu - w miesiącach za które brane są dodatki zmienne.
Wynagrodzenie otrzymane w lipcu jest za czerwiec, itd.

Czy to gdzieś należy przestawić?
Awatar użytkownika
mateuszw
 
Posty: 32
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2016 9:18
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: mateuszw » wt, 15 listopada 2016 15:52

Dzień dobry,
należy zaznaczyć opcję : Obliczaj średnią do urlopu i ekwiwalentu według daty wypłaty .
Jest ona dostępna w menu Ustawienia-Ustawienia Płacowe- Przeliczanie
fenix
Posty: 47
Rejestracja: śr, 01 sierpnia 2007 14:13

Post autor: fenix » śr, 16 listopada 2016 10:13

Dzień dobry,

Mam tak ustawione jednak program do wyliczenia średniej godzinowej ekwiwalentu bierze złą liczbę godzin przepracowanych faktycznie.
R2Płatnik wykazuje godziny pracy z 3 miesięcy poprzedzających (z sierpnia, września i października) a powinno być z lipca, sierpnia i września.
Ponieważ w sierpniu pracownik otrzymał wynagrodzenia za lipiec (za godziny przepracowane w lipcu), itd.
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » śr, 16 listopada 2016 15:56

Witam przeprowadziłem test w którym pracownikowi wypłaciłem wynagrodzenie zmienne za miesiące lipiec sierpień wrzesień z wypłatą 10 następnego miesiąca , Zwalniam pracownika w miesiącu październik . Wypłata ekwiwalentu na koniec miesiąca październik i system przyjął mi godziny zgodne z okresami za które wynagrodzenie jest naliczone tj. lipiec, sierpień i wrzesień zatem trzeba będzie przysłać dane do serwisu w celach weryfikacji. Tylko proszę pamiętać o zapoznaniu się z warunkami przekazywania danych do serwisu.
Pozdrawiam
fenix
Posty: 47
Rejestracja: śr, 01 sierpnia 2007 14:13

Post autor: fenix » czw, 17 listopada 2016 10:47

Witam,

Skoro ekwiwalent wypłacony w październiku, to do podstawy należy przyjąć wynagrodzenia wypłacone w lipcu, sierpniu i wrześniu (czyli za miesiące czerwiec, lipiec i sierpień) i godziny przepracowane w czerwcu, lipcu i sierpniu - w tych samych miesiącach, za które brane jest wynagrodzenie.
Awatar użytkownika
mateuszw
 
Posty: 32
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2016 9:18
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: mateuszw » czw, 17 listopada 2016 13:14

Dzień dobry,
w celu rozwiązania ww. problemu konieczna jest konsultacja telefoniczna lub analiza danych.
Proszę o kontakt z działem technicznym (713 828 702).
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ