chorobowe

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
agnieszka_ng
Posty: 31
Rejestracja: śr, 20 stycznia 2016 9:28

chorobowe

Post autor: agnieszka_ng » czw, 16 lutego 2017 8:53

Mam pytanie, chciałabym aby wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek chorobowy przeliczał mi dopiero podstawę na liście płac a nie na karcie zasiłkowej. Gdzie mogę to wyłączyć.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: chorobowe

Post autor: NA » czw, 16 lutego 2017 11:50

agnieszka_ng pisze:Mam pytanie, chciałabym aby wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek chorobowy przeliczał mi dopiero podstawę na liście płac a nie na karcie zasiłkowej. Gdzie mogę to wyłączyć.
Należy odpowiednio ustawić znaczniki w menu ustawienia/ustawienia płacowe/zakładka przeliczanie/zakładka ewidencje,kadry.

Fragment z instrukcji:

Nie obliczaj podstawy chorobowego na karcie zasiłkowej - standardowo kwota zasiłku jest wyliczana na karcie zasiłkowej przy jego wprowadzaniu. Powoduje to:

spowolnienie wprowadzania zasiłku (wszystkie obliczenia się wtedy wykonują)
może spowodować, że podstawy i kwoty nie będą aktualne w momencie tworzenia listy płac (bo są aktualne w momencie wprowadzania)
Włączenie tej opcji spowoduje wylączenie przeliczeń podstaw w karcie zasiłkowej. Oczywiście należy wtedy włączyć opcję Przeliczaj kwoty na kartach zasiłkowej i urlopowej przed naliczeniem listy, bo tylko wtedy podstawy i kwoty zasiłków zostaną przeliczone.
ODPOWIEDZ