Informacja do umowy o pracę

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Grażula
Posty: 77
Rejestracja: wt, 28 listopada 2006 18:00

Informacja do umowy o pracę

Post autor: Grażula » pt, 30 marca 2018 10:44

W oknie „Firma” w zakładce „kadry” jest okienko do zaznaczenia „Regulamin pracy”. Zaznaczenie tego okienka powoduje, że na umowie o pracę drukuje się informacja o zapoznaniu się z regulaminem pracy, U pracodawcy nie ma regulaminu pracy, więc odznaczam to okienko i na umowie nie drukuje mi się ta informacja, ale znika mi możliwość wydrukowania informacji o warunkach pracy do umowy. Jeżeli okienko „regulamin pracy” jest zaznaczone to pokazuje mi się informacja do umowy. Zaznaczam, że w przypadku nie obowiązywania regulaminu pracy nie powinnam drukować na umowie o pracę informacji o zapoznaniu się z regulaminem pracy, bo pracownicy często podpisują to z niewiedzy ( umowy wystawia biuro rachunkowe).
Zgłaszam to pod rozwagę programistom, bo zaznaczanie i odznaczanie tego okienka żeby wydrukować informację na dłuższą metę nie wchodzi w grę. W programie wystarczająco dużo jest klikania, otwierania i zamykania okienek, a w tym wypadku nie wiem dlaczego jest tak.
Niżej cytuję podstawę prawną dotyczącą informacji do umowy o pracę,
Art. 29 KP § 3. Pracodawca informuje pracownika na piśmie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy o pracę, o:
1) obowiązującej pracownika dobowej i tygodniowej normie czasu pracy,
2) częstotliwości wypłat wynagrodzenia za pracę,
3) wymiarze przysługującego pracownikowi urlopu wypoczynkowego,
4) obowiązującej pracownika długości okresu wypowiedzenia umowy o pracę,
5) układzie zbiorowym pracy, którym pracownik jest objęty,
a jeżeli pracodawca nie ma obowiązku ustalenia regulaminu pracy - dodatkowo o porze nocnej, miejscu, terminie i czasie wypłaty wynagrodzenia oraz przyjętym sposobie potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy.
PAWEŁ SMOLIS
Posty: 101
Rejestracja: pt, 19 grudnia 2014 12:52

Post autor: PAWEŁ SMOLIS » śr, 04 kwietnia 2018 8:59

To ja dołożę jeszcze pytanie, gdzie wpisuje się te wszystkie informacje (lub skąd są pobierane) do informacji w sytuacji, gdy jest zaznaczone "bez regulaminu" bo u mnie się te pola wykropkowują.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Informacja do umowy o pracę

Post autor: NA » śr, 04 kwietnia 2018 9:56

Grażula pisze:W oknie „Firma” w zakładce „kadry” jest okienko do zaznaczenia „Regulamin pracy”. Zaznaczenie tego okienka powoduje, że na umowie o pracę drukuje się informacja o zapoznaniu się z regulaminem pracy, U pracodawcy nie ma regulaminu pracy, więc odznaczam to okienko i na umowie nie drukuje mi się ta informacja, ale znika mi możliwość wydrukowania informacji o warunkach pracy do umowy. Jeżeli okienko „regulamin pracy” jest zaznaczone to pokazuje mi się informacja do umowy. Zaznaczam, że w przypadku nie obowiązywania regulaminu pracy nie powinnam drukować na umowie o pracę informacji o zapoznaniu się z regulaminem pracy, bo pracownicy często podpisują to z niewiedzy ( umowy wystawia biuro rachunkowe).
Zgłaszam to pod rozwagę programistom, bo zaznaczanie i odznaczanie tego okienka żeby wydrukować informację na dłuższą metę nie wchodzi w grę. W programie wystarczająco dużo jest klikania, otwierania i zamykania okienek, a w tym wypadku nie wiem dlaczego jest tak.
Niżej cytuję podstawę prawną dotyczącą informacji do umowy o pracę,
Art. 29 KP § 3. Pracodawca informuje pracownika na piśmie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy o pracę, o:
1) obowiązującej pracownika dobowej i tygodniowej normie czasu pracy,
2) częstotliwości wypłat wynagrodzenia za pracę,
3) wymiarze przysługującego pracownikowi urlopu wypoczynkowego,
4) obowiązującej pracownika długości okresu wypowiedzenia umowy o pracę,
5) układzie zbiorowym pracy, którym pracownik jest objęty,
a jeżeli pracodawca nie ma obowiązku ustalenia regulaminu pracy - dodatkowo o porze nocnej, miejscu, terminie i czasie wypłaty wynagrodzenia oraz przyjętym sposobie potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy.
Informacja do umowy o pracę dostępna jest w programie zarówno dla przypadków występowania regulaminu pracy, jak i nie występowania regulaminu. Proszę sprawdzić czy program jest zaktualizowany do wersji z 28 marca 2018.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » śr, 04 kwietnia 2018 11:09

PAWEŁ SMOLIS pisze:To ja dołożę jeszcze pytanie, gdzie wpisuje się te wszystkie informacje (lub skąd są pobierane) do informacji w sytuacji, gdy jest zaznaczone "bez regulaminu" bo u mnie się te pola wykropkowują.
To zależy o które dane z informacji do umowy chodzi. Te, które są do programu wprowadzone lub są znane, pojawiają się na tym wydruku automatycznie. Niektóre nie są do programu nigdzie wprowadzane, dlatego wymagają samodzielnego wpisania w miejscu kropek (poprzez edycję wygenerowanego na ekran wydruku). Do tych ostatnich należą linie:
- Miejsce, termin i czas wypłaty wynagrodzenia
- Przyjęty sposób potwierdzania przybycia i obecności w pracy
- Przyjęty sposób usprawiedliwiania nieobecności w pracy

Istnieje możliwość utworzenia indywidualnego wzoru informacji do umowy, dla podmiotów nie posiadających regulaminu pracy. Taki indywidualnie stworzony wzór może automatycznie wstawiać wprowadzone do programu informacje. Mogą być one wpisywane w istniejących już polach, dostępnych w ewidencji umów o pracę (wersja Standard) lub (wersja PRO) można utworzyć własne, dodatkowe pola, do których wprowadzano by np. miejsce, termin, czas wypłaty wynagrodzenia, sposób potwierdzania przybycia do pracy itp. Własne wzory wydruków tworzy się z poziomu menu głównego "ustawienia/makiety dokumentów". Zagadnienie to jest opisane szerzej w instrukcji programu.
PAWEŁ SMOLIS
Posty: 101
Rejestracja: pt, 19 grudnia 2014 12:52

Post autor: PAWEŁ SMOLIS » czw, 05 kwietnia 2018 8:35

NA pisze:
PAWEŁ SMOLIS pisze:To ja dołożę jeszcze pytanie, gdzie wpisuje się te wszystkie informacje (lub skąd są pobierane) do informacji w sytuacji, gdy jest zaznaczone "bez regulaminu" bo u mnie się te pola wykropkowują.
To zależy o które dane z informacji do umowy chodzi. Te, które są do programu wprowadzone lub są znane, pojawiają się na tym wydruku automatycznie. Niektóre nie są do programu nigdzie wprowadzane, dlatego wymagają samodzielnego wpisania w miejscu kropek (poprzez edycję wygenerowanego na ekran wydruku). Do tych ostatnich należą linie:
- Miejsce, termin i czas wypłaty wynagrodzenia
- Przyjęty sposób potwierdzania przybycia i obecności w pracy
- Przyjęty sposób usprawiedliwiania nieobecności w pracy

Istnieje możliwość utworzenia indywidualnego wzoru informacji do umowy, dla podmiotów nie posiadających regulaminu pracy. Taki indywidualnie stworzony wzór może automatycznie wstawiać wprowadzone do programu informacje. Mogą być one wpisywane w istniejących już polach, dostępnych w ewidencji umów o pracę (wersja Standard) lub (wersja PRO) można utworzyć własne, dodatkowe pola, do których wprowadzano by np. miejsce, termin, czas wypłaty wynagrodzenia, sposób potwierdzania przybycia do pracy itp. Własne wzory wydruków tworzy się z poziomu menu głównego "ustawienia/makiety dokumentów". Zagadnienie to jest opisane szerzej w instrukcji programu.
- Miejsce, termin i czas wypłaty wynagrodzenia - z reguły siedziba firmy, i można by dać pole na datę i godzinę, w danych firmy
- Przyjęty sposób potwierdzania przybycia i obecności w pracy - pole na wpisanie, w danych firmy
- Przyjęty sposób usprawiedliwiania nieobecności w pracy - jak wyżej

Problem rozwiązany, poproszę o zaimplementowanie

P.S. Jeśli ktoś ma inaczej, może sobie ręcznie zmieniać
PAWEŁ SMOLIS
Posty: 101
Rejestracja: pt, 19 grudnia 2014 12:52

Post autor: PAWEŁ SMOLIS » pt, 13 kwietnia 2018 10:11

Czy coś sie ruszy w sprawie ?

Pisanie makiet zostawcie sobie, nie każdy kadrowiec to informatyk.

Próbowałem nawet zrobić swoją makietę, ale jakimś "cudem" użycie funkcji kopiuj-wklej powoduje, że ta sama makieta nie jest czytana przez program i zamiast identycznego dokumentu pojawiają się "krzaczki". Eksport a następnie import tej samej makiety daje podobny efekt.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » śr, 18 kwietnia 2018 9:39

PAWEŁ SMOLIS pisze:Czy coś sie ruszy w sprawie ?

Pisanie makiet zostawcie sobie, nie każdy kadrowiec to informatyk.

Próbowałem nawet zrobić swoją makietę, ale jakimś "cudem" użycie funkcji kopiuj-wklej powoduje, że ta sama makieta nie jest czytana przez program i zamiast identycznego dokumentu pojawiają się "krzaczki". Eksport a następnie import tej samej makiety daje podobny efekt.
Sugestia została przekazana do działu rozwoju oprogramowania. Na razie nie ma informacji zwrotnej. Bycie informatykiem nie jest warunkiem koniecznym by samodzielnie móc tworzyć własne makiety. W instrukcji programu jest w kilku punktach prosto wyjaśnione jak utworzyć własny dokument na podstawie standardowego.

Oto jej fragment:
Jeśli zajdzie potrzeba modyfikacji standardowego wzoru dokumentu (np. umowy zlecenia) należy:
- wybrać z menu głównego Ustawienia - Makiety dokumentów
- ustawić się na dokumencie wymagającym modyfikacji
- kliknąć (poprawa) lub przejść na zakładkę Pozycja
- następnie w okienku Dostępne makiety kliknąć (nowa makieta)
- podać nazwę pliku nowej makiety i opis zmodyfikowanego dokumentu
- zmodyfikować wzór makiety w edytorze makiet
- dodać nową (zmodyfikowaną) makietę do menu drukowania
- ewentualnie ustawić zmodyfikowaną makietę jako aktywną
- zaakceptować zmiany dokumentu

Z kopiuj i wklej, a także eksportu i importu również można korzystać. Coś może przy tych czynnościach zostało wykonane nieprawidłowo.
ODPOWIEDZ