komornik a premia

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
wilku
Posty: 26
Rejestracja: czw, 20 października 2016 13:27

komornik a premia

Post autor: wilku » śr, 19 grudnia 2018 9:57

Witam,
wypłacamy premie świąteczne naszym pracownikom
jeden z nich ma zajęcie komornicze
normalne wypłaty za ten miesiąc będą dopiero w nowym roku i tu moje pytanie czy zajęcie komornicze obejmuje tą premie czy nie i nadwyżka z minimum krajowego będzie potracona przy następnej wypłacie ?
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » śr, 19 grudnia 2018 14:34

Witam
w definicjach listach płac których używamy przy naliczaniu list płac powinno znaleźć się pole potrącenie komornicze. Ono odpowiada za prawidłowe rozliczenia należności z tyt. komornika. System sumuje bowiem wynagrodzenia i przy obliczaniu listy płac uwzględni również taką premię. Proszę sprawić czy w ustawieniach --> Ustawieniach Płacowych zakładka Przeliczanie mamy zaznaczone Uwzględniaj potrącenia komornicze wg. daty wypłaty.
Pozdrawiam
wilku
Posty: 26
Rejestracja: czw, 20 października 2016 13:27

Post autor: wilku » czw, 20 grudnia 2018 8:35

zaznaczyłem i program rozbija mi wynagrodzenie około 60 % do komornika a 40 % do pracownika, czy to jest poprawnie ?
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Post autor: magda_ » czw, 20 grudnia 2018 9:14

jeśli to komornicze to zabierz 60% jeśli pozostałe to 50%.

Program po zsumowaniu dochodów w danym miesiącu powinien zostawić albo % wynagrodzenia albo minimalne.
ODPOWIEDZ