karty ewidencji czasu pracy

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Anna Jaworska
Posty: 11
Rejestracja: śr, 20 kwietnia 2016 12:59

karty ewidencji czasu pracy

Post autor: Anna Jaworska » wt, 15 stycznia 2019 13:02

Proszę o podpowiedź jak należy wpisywać godziny we/wy w podstawowej wersji programu dla nowych pracowników. Mam włączoną funkcję: włącz opisy dni ale nie potrafię znaleźć w karcie ewidencji sposobu na wpisywanie godzin we/wy. Jeżeli mogę prosić o zrzut ekranu jak to wygląda.
    Awatar użytkownika
    KrystianSz
     
    Posty: 111
    Rejestracja: wt, 28 listopada 2017 14:33
    Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
    Kontakt:

    Re: karty ewidencji czasu pracy

    Post autor: KrystianSz » wt, 15 stycznia 2019 15:42

    Anna Jaworska pisze:Proszę o podpowiedź jak należy wpisywać godziny we/wy w podstawowej wersji programu dla nowych pracowników. Mam włączoną funkcję: włącz opisy dni ale nie potrafię znaleźć w karcie ewidencji sposobu na wpisywanie godzin we/wy. Jeżeli mogę prosić o zrzut ekranu jak to wygląda.
      W karcie pracy klikamy na pokaż opis i powinny być widoczne godziny We-Wy, można również na kalendarzu wskazać nominalne godziny wejścia.
      Zalecam również pobrać wersję diagnostyczną wchodząc w
      ustawienia > środowisko > zaawansowane > tryb diagnostyczny > aktualizacja programu

      https://1drv.ms/u/s!ApeyaizT4ppF2VD7KhnFEbBWBDmt
      Anna Jaworska
      Posty: 11
      Rejestracja: śr, 20 kwietnia 2016 12:59

      Post autor: Anna Jaworska » wt, 15 stycznia 2019 15:56

      Dziękuję. Pomógł tryb diagnostyczny.
      KAROLINA FISAHN
      Posty: 110
      Rejestracja: śr, 17 sierpnia 2016 9:59

      Post autor: KAROLINA FISAHN » czw, 07 lutego 2019 7:46

      A jeśli u mnie w programie nie ma w zakładce kalendarze "nominalne godziny wejścia"
      Praca u nas jest zmianowa. Jak i gdzie ustawić godziny wejścia/wyjścia.

      Czy taka informacja będzie widoczna po wydrukowaniu karty pracy?
      maksimus
      Posty: 159
      Rejestracja: śr, 13 lipca 2011 23:32
      Lokalizacja: Chełm

      Post autor: maksimus » czw, 07 lutego 2019 10:58

      Proszę podpowiedzieć w jaki sposób przywrócić systemowy układ miesięcznej ewidencji czasu pracy. Od dłuższego czasu pracuję na miesięcznej ewidencji czasu pracy ze składnikami dodanymi ręcznie, które tak naprawdę nigdy nie działały, ponieważ zostały źle zdefiniowane. W jaki zatem sposób powrócić do systemowego układu oraz systemowych składników i definicji ewidencji?
      Awatar użytkownika
      PiotrekJ
       
      Posty: 42
      Rejestracja: czw, 07 lutego 2019 12:37
      Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
      Kontakt:

      Post autor: PiotrekJ » pt, 08 lutego 2019 10:50

      KAROLINA FISAHN pisze:A jeśli u mnie w programie nie ma w zakładce kalendarze "nominalne godziny wejścia"
      Praca u nas jest zmianowa. Jak i gdzie ustawić godziny wejścia/wyjścia.

      Czy taka informacja będzie widoczna po wydrukowaniu karty pracy?
      Dzień dobry.

      Proszę zaktualizować program oraz uruchomić go ponownie.
      Następnie: Zbiory>Wybór firmy>Parametry>Karty pracy>Ustawienia podstawowe
      proszę zaznaczyć opcję "Włącz opisy dni pracy".

      Aby było to widoczne po wydrukowaniu karty pracy trzeba wydrukować "karty pracy z opisem"

      Pozdrawiam
      Awatar użytkownika
      PiotrekJ
       
      Posty: 42
      Rejestracja: czw, 07 lutego 2019 12:37
      Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
      Kontakt:

      Post autor: PiotrekJ » pt, 08 lutego 2019 13:02

      maksimus pisze:Proszę podpowiedzieć w jaki sposób przywrócić systemowy układ miesięcznej ewidencji czasu pracy. Od dłuższego czasu pracuję na miesięcznej ewidencji czasu pracy ze składnikami dodanymi ręcznie, które tak naprawdę nigdy nie działały, ponieważ zostały źle zdefiniowane. W jaki zatem sposób powrócić do systemowego układu oraz systemowych składników i definicji ewidencji?
      Dzień dobry,

      Opis jest bardzo ogólny i jeśli używa Pan programu od dłuższego czasu to proponuje założyć sprawę serwisową w celu wysłania danych do analizy i indywidualnego rozpatrzenia problemu przez serwisanta.
      Jeżeli nie ma pan dużo danych, można je zarchiwizować:
      Zbiory>Archiwizacja
      zaznaczyć tylko dane firmy, bez zaznaczonej opcji "dane ogólne (definicje)"

      oraz przywrócić definicje standardowe:
      Zbiory>narzędzia>Przykładowy zestaw danych

      Niestety, ta opcja wiąże się z utratą posiadanych danych.
      Dlatego proponuje bezpieczniejszą opcję zgłoszenia sprawy serwisowej.

      Pozdrawiam
      KAROLINA FISAHN
      Posty: 110
      Rejestracja: śr, 17 sierpnia 2016 9:59

      Post autor: KAROLINA FISAHN » pn, 11 lutego 2019 8:32

      PiotrekJ pisze:
      KAROLINA FISAHN pisze:A jeśli u mnie w programie nie ma w zakładce kalendarze "nominalne godziny wejścia"
      Praca u nas jest zmianowa. Jak i gdzie ustawić godziny wejścia/wyjścia.

      Czy taka informacja będzie widoczna po wydrukowaniu karty pracy?
      Dzień dobry.

      Proszę zaktualizować program oraz uruchomić go ponownie.
      Następnie: Zbiory>Wybór firmy>Parametry>Karty pracy>Ustawienia podstawowe
      proszę zaznaczyć opcję "Włącz opisy dni pracy".

      Aby było to widoczne po wydrukowaniu karty pracy trzeba wydrukować "karty pracy z opisem"

      Pozdrawiam
      Dziękuję opis się pojawił. A gdzie ustawić godziny przy pracy zmianowej?
      Awatar użytkownika
      PiotrekJ
       
      Posty: 42
      Rejestracja: czw, 07 lutego 2019 12:37
      Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
      Kontakt:

      Post autor: PiotrekJ » pn, 11 lutego 2019 10:05

      KAROLINA FISAHN pisze: Dziękuję opis się pojawił. A gdzie ustawić godziny przy pracy zmianowej?
      Standardowo użytkownik może wypełniać w miesięcznej karcie pracy godziny wejścia/wyjścia. Jeżeli jest Pani zainteresowana ustawieniem harmonogramu czasu pracy, opcja ta jest dostępna w wersji PRO z modułem RCP.

      Pozdrawiam
      KAROLINA FISAHN
      Posty: 110
      Rejestracja: śr, 17 sierpnia 2016 9:59

      Post autor: KAROLINA FISAHN » pn, 11 lutego 2019 10:21

      Dzień dobry,
      nie rozumiem odpowiedzi. Czyli aby można było wypełniać godziny wejścia wyjścia należy dokupić moduł?
      A jeżeli nie interesuj nas zakup modułu RCP.
      Jakie należy zastosować rozwiązanie aby móc stosować się do przepisów?
      Beania
      Posty: 170
      Rejestracja: wt, 04 lutego 2014 13:32
      Lokalizacja: Olsztyn

      Post autor: Beania » wt, 12 lutego 2019 9:02

      Przeczytałam wątek i przyznam, że nadal nie wiem - w jaki sposób mam wpisywać w miesięczną kartę pracy godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy (pracownicy pracują w różnych godzinach). Przecież nie będę tych godzin wpisywała ręcznie po wydrukowaniu karty pracy z opisem (!)_
      Mamy blisko 100 pracowników. W jaki sposób wpisywać im w karcie pracę od-do?

      (sorki - ZNALAZŁAM w menu karty!) :oops:
      Beania
      Posty: 170
      Rejestracja: wt, 04 lutego 2014 13:32
      Lokalizacja: Olsztyn

      Post autor: Beania » wt, 12 lutego 2019 9:22

      Czy każdemu pracownikowi, w każdym dniu miesiąca muszę ręcznie wpisać te godziny, czy też istnieje jakieś uproszczenie (choćby kopiuj-wklej, jeśli godziny się w miesiącu powtarzają)? Bo przecież przyjdzie mi zginąć marnie...
      Awatar użytkownika
      maciejg
       
      Posty: 90
      Rejestracja: pn, 22 października 2018 11:55
      Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
      Kontakt:

      Post autor: maciejg » wt, 12 lutego 2019 10:56

      Proszę wejść w OKNA/kalendarze/pozycja/ PARAMETRY i tam należy wpisać ( nominalne godz. wejścia ) "wyjścia automatycznie się wypełnią przez program.
      Beania
      Posty: 170
      Rejestracja: wt, 04 lutego 2014 13:32
      Lokalizacja: Olsztyn

      Post autor: Beania » wt, 12 lutego 2019 11:31

      Z tym, że u nas te godziny są różne. Pracownik jednego dnia pracuje 8.00-16.00, innego 10.00-18.00. Do tego dochodzą soboty (jeszcze inne godziny), za które w tygodniu pracownicy odbierają dzień wolny...
      wanda
      Posty: 67
      Rejestracja: wt, 15 maja 2012 15:00

      Post autor: wanda » wt, 12 lutego 2019 13:53

      Zrobiłam według wskazówek. Rzeczywiście istotna pomoc, nie muszę wypełniać każdego dnia osobno. Ale mam pewna sugestię w tym temacie. Proponuję wprowadzić możliwość automatycznego wypełnienia godzin pracy w kartach pracy (wypełnij karty pracy/selekcja). Jeżeli już wskazałam godzinę rozpoczęcia, to w tym momencie byłoby wskazane, żeby ta informacja sama "wskoczyła" w kartę pracy dla wszystkich wskazanych grup pracowników. Co Państwo o tym sądzą?
      ODPOWIEDZ