okresy nieskładkowe

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
KAROLINA FISAHN
Posty: 110
Rejestracja: śr, 17 sierpnia 2016 9:59

okresy nieskładkowe

Post autor: KAROLINA FISAHN » pt, 25 stycznia 2019 14:51

Co należy zrobić aby na świadectwie pracy pokazywały się okresy nieskładkowe pracownika z powodu nieobecności usprawiedliwionej płatnej, gdy za ten okres nie zostały odprowadzone żadne składki ZUS-cały miesiąc).
Taka inf. powinna znaleźć się na świadectwie w pozycji okresy nieskładkowe. Szukam w programie i nie mogę znaleźć miejsca w którym należy zmienić definicję aby taka inf. widniała w świadectwie pracy.
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » pt, 25 stycznia 2019 15:29

Witam
Z tego co nam wiadomo nieobecności nieusprawiedliwionej nie wykazujemy w świadectwach pracy. Temat ten wielokrotnie przewija się przez fora kadrowe, ale obecnie pomija się ten okres w świadectwach.
KAROLINA FISAHN
Posty: 110
Rejestracja: śr, 17 sierpnia 2016 9:59

Post autor: KAROLINA FISAHN » wt, 05 lutego 2019 11:05

Obawiam się, iż nie przeczytała Pan dokładnie treści. Nie chodzi o nieobecności nieusprawiedliwione,
tylko o obecności usprawiedliwione niepłatne. To jest różnica.

Powinny one być wykazane na świadectwie pracy. Jak to zrobić?
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » śr, 06 lutego 2019 12:11

Witam
Faktycznie nie doczytałem, proszę określić w którym punkcie świadectwa pracy ta nieobecność ma być wykazana.
Pozdrawiam
KAROLINA FISAHN
Posty: 110
Rejestracja: śr, 17 sierpnia 2016 9:59

Post autor: KAROLINA FISAHN » czw, 07 lutego 2019 7:24

W pkt. 13: okresy nieskładkowe, przypadające w okresie zatrudnienia wskazanym w ust.1, uwzględniane przy ustalaniu prawa do emerytury lub renty
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: okresy nieskładkowe

Post autor: TomekK » czw, 07 lutego 2019 9:18

Witam w katalogu okresów nieskładkowych nie ma nieobecności usprawiedliwionej, zatem nie będą wykazywane w świadectwie pracy.
KAROLINA FISAHN pisze:........ powodu nieobecności usprawiedliwionej płatnej, gdy za ten okres nie zostały odprowadzone żadne składki ZUS-cały miesiąc)......
A tak na marginesie dlaczego od nieobecności płatnej nie zostały odprowadzone składki ZUS ??

Pozdrawiam
Źródło:
art.7 Okresy nieskładkowe:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 1118Lj.pdf

lub

https://www.arslege.pl/okresy-nieskladkowe/k63/a22733/
KAROLINA FISAHN
Posty: 110
Rejestracja: śr, 17 sierpnia 2016 9:59

Post autor: KAROLINA FISAHN » pn, 11 lutego 2019 8:27

Mój błąd chodzi o okresy usprawiedliwionej obecności NIEpłatnej.

Co zatem z nimi i świadectwem pracy?
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Post autor: magda_ » wt, 12 lutego 2019 9:22

Niektóre okresy usprawiedliwionej nieobecności niepłatnej wiążą się ze szczególnymi uprawnieniami, wówczas są one wyodrębniane w świadectwie pracy (np. urlop wychowawczy), natomiast inne okresy nieobecności usprawiedliwionej niepłatnej zwykle nie mają wpływu na uprawnienia pracowników u kolejnego pracodawcy, gdyż wynikają z okoliczności, które nastąpiły i które taką nieobecność usprawiedliwiają. W związku z powyższym w świadectwie pracy nieobecność usprawiedliwiona niepłatna nie powinna być wykazywana jako okres nieskładkowy.
Awatar użytkownika
maciejg
 
Posty: 90
Rejestracja: pn, 22 października 2018 11:55
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: maciejg » śr, 13 lutego 2019 9:22

Świadectwo pracy zawsze można edytować. ( Ustawienia> Makieta dokumentów ).
Zachęcam do skorzystania z pomocy pod klawiszem "F1" .
KAROLINA FISAHN
Posty: 110
Rejestracja: śr, 17 sierpnia 2016 9:59

Post autor: KAROLINA FISAHN » pt, 22 lutego 2019 8:14

Dzień dobry, Pani Magdo
okresy usprawiedliwionej nieobecności niepłatnej np: z tytułu wyczekiwania na decyzję ZUS o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego, mają wpływ do uprawnień emerytalnych, zatem te okresy szczególnie gdy trwają pełny miesiąc powinny być wykazane tak jak wcześniej pisałam w pkt. 13"okresy nieskładkowe, przypadające w okresie zatrudnienia wskazanym w ust.1 (świadectwa), uwzględniane przy ustaleniu prawa do emerytury lub renty."
Oczywiście takie sytuacje nie zdarzają się często.

Spróbuję zmienić treść świadectwa pracy zgodnie ze wskazówkami podanymi przez R2Płatnik.
Dziękuję
KAROLINA FISAHN
Posty: 110
Rejestracja: śr, 17 sierpnia 2016 9:59

Post autor: KAROLINA FISAHN » pt, 22 lutego 2019 12:20

Mam makietę standardową, której nie mogę edytować.

Co teraz?
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekL » pn, 25 lutego 2019 8:26

KAROLINA FISAHN pisze:Mam makietę standardową, której nie mogę edytować.

Co teraz?
Musi Pani "zielonym plusikiem" w oknie makiet dodać nową makietę na bazie makiety standardowej.
ODPOWIEDZ