Z-3 a rozbite zwolnienie

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
JK
Posty: 3
Rejestracja: czw, 28 lutego 2019 9:38

Z-3 a rozbite zwolnienie

Post autor: JK » czw, 28 lutego 2019 9:52

Witam.
Wprowadziłam zwolnienie e-ZLA (jest już ono powyżej 33 dni, a więc będzie wypłata zasiłku przez ZUS). Program rozbił zwolnienie na wie pozycje - dwa miesiące - luty i marzec. Muszę wygenerować Z-3 do całego zwolnienia, a tymczasem stojąc na ZLA z lutego, na Z-3 w pozycji UBEZPIECZONY WYSTĘPUJE O ZASIŁEK CHOROBOWY podbiera mi się tylko okres zwolnienia za luty. Gdy stanę na tej części ZLA dotyczącego okresu marcowego - w Z-3 daty do zasiłku są tylko za marzec. Jest to jedno zwolnienie, rozbite przez program. Co ciekawe, gdy generuję Z-3a (choć nie jest to prawidłowy druk dla pracownika), to niezależnie od tego czy stoję na ZLA z datami lutowymi czy też marcowymi - podbiera mi się cały okres zwolnienia, a więc luty i marzec.
Moim zdaniem, kiedyś należało stanąć na ostatniej pozycji wprowadzonego zwolnienia (chodzi o ZLA na przełomie miesiąca), aby pobrał się pełny okres zwolnienia do Z-3. Co należy w tej sytuacji zrobić, abym nie musiała ręcznie na podglądzie zmieniać dat na prawidłowe?
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » czw, 28 lutego 2019 13:57

Witam
Obecnie w systemie płacowo-kadrowym R2płatnik zasiłki chorobowe drukują się osobo w dokumencie ZUS Z3. Tutaj wyjątkiem jest zaświadczenie ZUS Z3 przy zasiłku macierzyńskim, wykazywany jest w tedy cały okres przebywania na tym świadczeniu.
Pozdrawiam
JK
Posty: 3
Rejestracja: czw, 28 lutego 2019 9:38

Post autor: JK » czw, 28 lutego 2019 14:12

Dziękuję za odpowiedź.

Napisał Pan "Obecnie" - a zatem jest szansa, że za jakiś czas się to zmieni/usprawni?
ODPOWIEDZ