Wypadkowa - wynagrodzenie za marzec wypłacone w kwietniu

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Bożena
Posty: 52
Rejestracja: pt, 30 listopada 2018 9:10

Wypadkowa - wynagrodzenie za marzec wypłacone w kwietniu

Post autor: Bożena » wt, 07 maja 2019 14:31

Pracownikom, którym wypłaciłam za marzec w kwietniu wynagrodzenia naliczyło mi składkę wypadkową ...
do marca miałam 0,93%, od marca mam 0,84%.
Np. wynagrodzenie brutto wynosi 2 250 PLN - (podstawa Wypadkowej) - naliczyło mi 40,50 PLN (przy 0,93% powinno być 20,93 PLN; przy 0,84% - 18,90 PLN) ...
Dlaczego tak się stało?
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » śr, 08 maja 2019 9:09

Na pewno są jeszcze inne listy w miesiącu, na których wypadkowa jest policzona po innym procencie. Program po zmianie wypadkowej na pierwszej przeliczanej liście wyrównuje składkę zgodnie z zadanym procentem, by globalnie w skali miesiąca składka wypadkowa zgadzała się z zadanym procentem. Na pozycjach listy przy składce wyp.zakład można podejrzeć obliczenia (po naciśnięciu Przelicz w lewym dolnym rogu listy, pokaże się "i" przy składce wyp.zakład, trzeba kliknąć w to 'i'). W razie niejasności proszę kontaktować się z serwisem telefonicznie.
ODPOWIEDZ