praca w wolną sobotę

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Magdasz
Posty: 51
Rejestracja: ndz, 13 marca 2016 20:05

praca w wolną sobotę

Post autor: Magdasz » pn, 10 czerwca 2019 11:18

Pracownik pracował w wolną sobotę 7 godz., odebrał cały dzień piątek w którym pracujemy 6,5 godz. System wykazuje 0,5 godz nadgodzin. Przecież to nie moja wina że pracownik odebrał piątek w którym pracujemy krócej. Czy można jakoś to zaznaczyć inaczej czy mam co to zapłacić???
Awatar użytkownika
michalS
 
Posty: 127
Rejestracja: śr, 05 lipca 2017 8:03
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: michalS » pn, 10 czerwca 2019 12:20

Dzień dobry, w tej sytuacji może Pani zostawić te 0,5 nadgodziny w takiej postaci, aby pracownik nie był stratny za ten czas(wypłacić nadgodziny). Ewentualnie można pomniejszyć czas pracy w innym dniu o te 0,5 godz, przez co nie będzie wypłacanych nadgodzin. Jeżeli Pani nie chce wypłacać nadgodzin, ani też zmniejszać czasu pracy w innym dniu, można wyzerować wartość nadgodzin bezpośrednio na liście płac, włączając korektę wartości wyliczonej.
Decyzja należy do Pani, w jakiej formie będzie to wprowadzone w programie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: praca w wolną sobotę

Post autor: NA » wt, 18 czerwca 2019 8:45

Magdasz pisze:Pracownik pracował w wolną sobotę 7 godz., odebrał cały dzień piątek w którym pracujemy 6,5 godz. System wykazuje 0,5 godz nadgodzin. Przecież to nie moja wina że pracownik odebrał piątek w którym pracujemy krócej. Czy można jakoś to zaznaczyć inaczej czy mam co to zapłacić???
W wersji PRO można w takim przypadku zbilansować (wyzerować) takie "wystające nadgodziny". Służy do tego okienko w miesięcznej karcie pracy w lewym dolnym rogu, w którym włączamy korektę i wpisujemy w środkową kolumnę odpowiednią wartość. Wówczas nic się już z tego tytułu na liście nie rozliczy (lub nie będzie przechodzić na kolejne miesiące).
ODPOWIEDZ