Lista płac dla członków zarządu - problem z naliczeniem

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
AgnieszkaKsiegowa
Posty: 6
Rejestracja: sob, 26 października 2019 8:31

Lista płac dla członków zarządu - problem z naliczeniem

Post autor: AgnieszkaKsiegowa » sob, 01 lutego 2020 14:24

Mam problem z naliczeniem listy płac dla członka zarządu. Wprowadziłam wszystko zgodnie z instrukcją, tzn. na liście pracowników osoba jest dodana, ma zaznaczony typ umów dla tej osoby - organy stanowiące. W aktualnym zatrudnieniu kliknęłam w umowach "organy stanowiące" i wprowadziłam datę zawarcia umowy, datę rozpoczęcia i kwotę. Jest to członek zarządu niepodlegający składkom ZUS, więc żadnych ubezpieczeń nie wprowadzałam. Umowa pokazała się na liście umów danej osoby - data rozpoczęcia, treść, kwota (data zakończenia jest pusta, ponieważ powołanie bez określonego końca), mam również zaznaczone "wypłacić na kolejnej liście".
Po zamknięciu listy umów osoby pierwsza wątpliwość - w okienku aktualne zatrudnienie tam, gdzie jest nazwa zatrudnienia (Podstawowe) i okres zatrudnienia, nie pojawiły się żadne daty. W przypadku pracowników etatowych, jak wprowadzam umowę o pracę, to daty się przepisują w to miejsce, a przy członku zarządu się nie przepisały. I na ogólnej liście pracowników w miejscu "data zatrudnienia" jest pusto, mimo że umowę organów stanowiących wprowadziłam.
Stworzyłam listę płac z definicji "Umowy organy stanowiące", rejestr "Fundusz władz statutowych", zakres dat właściwy, ale jak chcę zrobić naliczenie, to lista osób, które mogę "zaciągnąć" na tę listę płac, jest pusta. Co robię nieprawidłowo?

Dodam, że pracuję na programie R2PłatnikPRO, wersja 10.00.55
Awatar użytkownika
PatrykL
Posty: 54
Rejestracja: czw, 31 października 2019 16:15
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Lista płac dla członków zarządu - problem z naliczeniem

Post autor: PatrykL » pn, 03 lutego 2020 9:25

Dzień dobry, data zatrudnienia i okresy w "aktualnym zatrudnieniu" pojawiają się tylko dla pracowników etatowych, stąd nie widać tam dat przy um. org. stan. Według opisu powinno wszystko działać. Proszę zweryfikować, czy przy dodawaniu pracowników do listy nie ma włączonych filtrów - opcja "właściwości" z paska narzędzi w oknie. Po wywołaniu jej możemy kliknąć "domyślne"/"usuń" (lewy dolny róg), tym samym przywrócimy domyślny widok pracowników. Dodatkowo weryfikujemy, czy we właściwościach jest zaznaczona opcja "także pracownicy umów cywilnoprawnych". Prosimy o kontakt tel.na serwis jeśli problem dalej będzie występować.
AgnieszkaKsiegowa
Posty: 6
Rejestracja: sob, 26 października 2019 8:31

Re: Lista płac dla członków zarządu - problem z naliczeniem

Post autor: AgnieszkaKsiegowa » pn, 03 lutego 2020 10:57

Rzeczywiście, włączony był filtr "Obejmuje tylko umowy o pracę...", po wyłączeniu zaznaczenia członkowie zarządu pojawiają się na liście osób do dodania. Bardzo dziękuję za reakcję i pomoc. :)
ODPOWIEDZ