Minimalne wynagrodzenie a dodatek za prace w nocy

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
magusiaa
Posty: 43
Rejestracja: pt, 17 stycznia 2020 12:05

Minimalne wynagrodzenie a dodatek za prace w nocy

Post autor: magusiaa » śr, 05 lutego 2020 11:30

Mam pytanie pracownik ma 2500 podstawy plus premie. Jednak mam cos nie tak w ustawieniach R2 najprawdopoobniej ale niewiem gdzie. Robiac liste bez jakichkolwiek dodatkow wszystko ok. Robi sie dodatej wyrównawczy. Jednak jak pokazuje sie juz dpdatek za prace w porze nocnej nagle dodatek wyrownawczy znika. I dolicza sie dodatel za prace w porze nocnej a nie powinien. Co moze byc nie tak ?
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Minimalne wynagrodzenie a dodatek za prace w nocy

Post autor: TomekL » śr, 05 lutego 2020 15:35

A kwoty pojawiają się w polu wartość zadana czy wartość wyliczona? Jeśli w zadanej, to tylko informacja, jeśli w wyliczonej to możliwe ma Pani tak specyficznie zdefiniowane składniki, że na siebie wpływają i należałoby przeanalizować ich właściwości (Definicje -> Składniki wynagrodzeń). Sugeruję w tej sprawie kontakt z serwisem.
magusiaa
Posty: 43
Rejestracja: pt, 17 stycznia 2020 12:05

Re: Minimalne wynagrodzenie a dodatek za prace w nocy

Post autor: magusiaa » śr, 05 lutego 2020 17:17

W wyliczonej po prawej stronie. W takim razie nie pozostaje mi pewnie nic innego jak jutro zadzwonic do serwisu. Bo wsteonie patrzylam w skladnikach ale nie do konca wiem jak powinno byc.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Minimalne wynagrodzenie a dodatek za prace w nocy

Post autor: NA » czw, 06 lutego 2020 8:19

Proszę wejść do menu definicje/składniki wynagrodzeń i stojąc na dodatku nocnym, w zakładce "razem" ustawić "wyłącz z wyliczenia" na polu "do dodatku wyrówn.". Czy o to chodziło?
magusiaa
Posty: 43
Rejestracja: pt, 17 stycznia 2020 12:05

Re: Minimalne wynagrodzenie a dodatek za prace w nocy

Post autor: magusiaa » czw, 06 lutego 2020 11:57

Tak o to juz wlasnie dzisiaj rano tez to znalazlam i sprawdzilam. To przy nadgodzinach i innyh dodatkach tez to powinnam zaznaczyc?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Minimalne wynagrodzenie a dodatek za prace w nocy

Post autor: NA » czw, 06 lutego 2020 12:20

magusiaa pisze:
czw, 06 lutego 2020 11:57
Tak o to juz wlasnie dzisiaj rano tez to znalazlam i sprawdzilam. To przy nadgodzinach i innyh dodatkach tez to powinnam zaznaczyc?
Wszystkie inne składniki mają standardowo zaznaczone "nie dotyczy".

Instrukcja programu wyjaśnia:
Do dodatku wyrówn. - wartość składnika będzie brana pod uwagę przy naliczaniu dodatku wyrównawczego (patrz Pola systemowe - Dodatek wyrównawczy); ustawienie Wyłącz z wylicz. wyłącza wartość składnika z wyliczeń dodatku wyrównawczego
UWAGA. Składniki rodzaju nadgodziny i godziny ponadwymiarowe nie mają wpływu na wysokość dodatku wyrównawczego niezależnie od ustawienia tej właściwości.
ekonomka
Posty: 1
Rejestracja: czw, 06 lutego 2020 16:55

Re: Minimalne wynagrodzenie a dodatek za prace w nocy

Post autor: ekonomka » pt, 04 grudnia 2020 16:47

Mam pracownika na 1/2 etatu, w konkretnym miesiącu przepracował 4 godz więcej niż etat. Jak mam zaznaczyć żeby zostały mu policzone te ponadwymiarowe godziny? proszę o pomoc
ODPOWIEDZ