Mały zus plus

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
KADARIUSZ
Posty: 2
Rejestracja: wt, 11 lutego 2020 19:34

Mały zus plus

Post autor: KADARIUSZ » śr, 19 lutego 2020 16:56

Dzień dobry, mój pierwszy post a wiec witam wszystkich :)

Pytania:
Właściciel rozliczany na deklaracji razem z pracownikami, w styczniu 2020 mały zus, w lutym mały zus plus.
1/ jak ująć podstawę przychód i dochód do zus na karcie właściciela za luty`2020? Jest przychód i podstawa (do mały zus idealnie), a brak dochodu na karcie w programie (do mały zus plus już gorzej), czy będzie jakaś aktualizacja programu w związku z powyższym i dodanie pola dochód. Wiem że można wpisać podstawy ręcznie, niemniej rca2 mi nie wypełni
2/ z uwagi na to że w styczniu będą inne podstawy, a luty-grudzień inne, gdzie można to zapisać w programie, żeby na koniec roku właściwe zestawienie składek właściciela wyszło?
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi
Awatar użytkownika
PatrykL
Posty: 54
Rejestracja: czw, 31 października 2019 16:15
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Mały zus plus

Post autor: PatrykL » czw, 20 lutego 2020 15:40

1. W zakładce właściciele -> ubezpieczenia -> zaznaczamy "uzależnione od przychodu" i wpisujemy indywidualne podstawy
2. Wykaz składek po zmianach można podejrzeć w zakładce ubezpieczenia, obok kodu tytułu ubezp. pokaże się okno "historia grupy pól" która zapamięta, że od stycznia do lutego mieliśmy wprowadzone inne wartości.
KADARIUSZ
Posty: 2
Rejestracja: wt, 11 lutego 2020 19:34

Re: Mały zus plus

Post autor: KADARIUSZ » sob, 22 lutego 2020 20:30

Dziękuję za odpowiedź, teraz wszystko działa :D

Jeśli można to dwie uwagi/sugestie:
1/ mały zus plus (w odróżnieniu od poprzednika tj. mały zus) uzależniony jest od dochodu, stąd oznaczenie w programie może być lekko mylące
2/ jeżeli komuś z forumowiczów po wpisaniu poprawnych danych (zgodnie z instrukcją PatrykL) dalej liczy "po staremu", to w zakładce ubezpieczenia, obok kodu tytułu ubezp. w oknie "historia grupy pól" sugeruje edytować pole do kiedy obowiązuje poprzednie ubezpieczenie i zmienić date z bieżącej na 31.01.2020. Mnie wtedy program "zaskoczył".

Pozdrawiam serdecznie

KADARIUSZ
ODPOWIEDZ